Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Beko WMB81243LB nie wiruje ciagla praca pompki wody

Robertkonkel 08 May 2019 20:46 1107 6
    Robertkonkel
    Level 6  
    Witam.
    Przeszukałem i przeczytałem wiele postów i nie znalazłem podobnego problemu. Więc pralka przestała wirować, a pompka wody ciągle pracuje, na programie wirowanie czas zatrzymuje się na 10 min i kończy pracę. Dodam, że sprawdzałem magnes i nie zauważyłem żadnego pęknięcia pompka wody nic jej nie blokuje, a zaworek hydro cyka. Czy ktoś może mi poradzić co z moja pralka jest nie tak.
    Dziękuję
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Podaj kompletny model pralki. Czy silnik napędowy pralki pracuje w trakcie wirowania?
    Czy podczas typowego programu prania pralka obraca bębnem?
    Woda ze zbiornika pralki jest usuwana w całości podczas pracy pompy?
    Robertkonkel
    Level 6  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Więc model to WMB81243LB z wsadem 8kg. Podczas normalnego uruchomienia bęben się kręci normalnie jak przy praniu i tak też jest przy wirowaniu normalne obroty. Nie ustawiłem długiego cyklu prania tylko krótki i cały czas chodzi pompka wody tak jak by zaczynałala pranie czyli zaczyna od wypompowywania resztek po poprzednim praniu. Włączyłem ja na tryb płukania wiec dam znać jak się skończy.
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Czyli pompa spustowa pracuje bez przerwy?
    Wygląda na to że tylko tryb serwisowy może pomóc naprowadzić na źródło problemu.
    Spróbuj go przeprowadzić i prawdopodobnie ujawni się jakiś kod błędu: https://youtu.be/RFDur_lIzfg
    Robertkonkel
    Level 6  
    Super filmik wiec kod który wyskoczył to E18 ale wszystkie czynności na filmiku i w mojej pralce były takie same.
    Robertkonkel
    Level 6  
    :arrow: Kenworth18
    Chyba pomogło tzn. wrzuciłem parę rzeczy do pralki na tryb wirowania i obroty wirowania są tzn. trzy różne prędkości i przecież to jasne (głupi jestem :)) przy wirowaniu powinna chodzić pompa wody. I zegar zaczął chodzić prawidłowo tzn. Nie zatrzymał się na 10 min. Chciałbym zamknąć posta, ale co znaczy ten błąd E18
    Już wiem wszystko dziękuję za pomoc Kenworth18 i zamykam posta.
    :arrow: Przeprowadzony test jak z linku i wszystko wróciło do normy.