Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine

henio 123 08 May 2019 21:08 2982 21
    henio 123
    Level 23  
    Witam.Usterka jak w temacie.Auto odpala normalnie po odpaleniu gasnie kontrolka.Po przejechaniu 6 km zapala się wymieniona lampka.Gdy silnik ostygnie lampka się nie zapala.Kupiłem Opel Skaner Który po podłączeniu nie wykazuje żadnego błędu.Auto pracuje normalnie a usterka wychodzi zawsze po tej samej sytuacji.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Na rozgrzanym silniku na postoju też się zapala? Opel jest z instalacją gazową?
    helmud7543
    Level 43  
    Jak jest check musi być i błąd, check gaśnie w niektórych samochodach jak usterka ustąpi ale to nie po jednym cyklu no i błąd i tak zostaje zapisany także albo kontrolka podłączona do czegoś innego, albo skaner do kitu albo usterka maskowana jakimś reseterem, co kasuje błędy i gasi kontrolkę przy odpalaniu.
    henio 123
    Level 23  
    Auto jest bez gazu.Usterka pojawi a się po pewnym przejechanym odcinku drogi.Do tej pory nie posiadałem opla astry.Auto zostało sprowadzone z Niemiec.Interfejs kupiłem od firmy Viaken.
    marekqu
    Level 12  
    Astra z którego roku, jaki silnik?
    henio 123
    Level 23  
    Astra z 1999 r.Silnik 1.6 8V.
    marekqu
    Level 12  
    Czyli silnik x16szr, ten lepszy. Próbowałeś metodę odczytu błędu gaz-hamulec?
    henio 123
    Level 23  
    Też to próbowałem.Nic na desce nie wyświetla.Powinien jest błąd migać a nic się nie dzieje.
    marekqu
    Level 12  
    Nie w każdym oplu ta metoda działa. Opel scaner jest podzielony na bloki, czy wszystkie błędy wyświetla?
    henio 123
    Level 23  
    Co do tego Opel Scanera to wykrył jakieś błędy które po skasowaniu zginęły i sie ponownie nie pokazały.Usterka ta powstaje gdy wzrasta temperatura silnika.Poodejrzewam czujnik cieczy może podaje złe impulsy na sterownik.Ten interfejs nie mam tak opanowany w 100%. Przedtem miałem Corse 2001 ale potrzebny był program na telefon inny itnterfejs i wszystko grało.
    marekqu
    Level 12  
    Przeciez na wskazówce temp. cieczy widzisz jak pokazuje czujnik temp....
    henio 123
    Level 23  
    Mam nowy komputer i nie mam opanowanych scerenów.Nie mam opanowanego iterfejsu jedynie pokasowałem błedy.Nie ma m opanowanego języka angielskiego boję się narobić większy bałagan.
    henio 123
    Level 23  
    Po wykasowaniu brak błędów.Błąd jaki był to PO505
    henio 123
    Level 23  
    witam.Dla pewności pojechałem na komputer do elektryka.Odczyt ten sam błąd PO505.Elektryk wymontował silnik krokowy i wymył.Ponowny montaż i wynik ten sam obroty 1320rpm.Stwierdził wymiana silnika krokowego .Silnik wymieniłem spadły 1000 rpm.Mimo to sporadycznie zapala sie lampka check engine.Gdzie mam szukać przyczyny tej usterki.Co jest odpowiedzialne za regulcję biegu jałowego.
    henio 123
    Level 23  
    scereny z opel scanera Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine Opel astra G 1.6 8V - Zapala się lampka check engine
    enhanced
    Level 43  
    A nie dało się pokazać wszystkich danych? Przecież tam jest suwak przy tych różnych danych - narobiłeś screenów do opisów a nie pokazałeś wszystkich danych.

DO tego pokaż na zimnym i na ciepłym (90C) screeny dla porówniania.

Obroty falują lub są jakieś dziwne?
    henio 123
    Level 23  
    Witam.Ja pierwszy raz posługuje się tym scanerem.Dlatego wyszły takie scereny.Jestem z zawodu ślusarzem a elektronice jestem zielony.Proszę podać jakie scereny kolegę interesują bo w tej liście z ECU jest 45 pozycji.Check engine pokazuje się przy nagrzanym silniku.Rosną nawet do 1350rpm.