Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung DMS 400TUB - pobiera wodę i po chwili odpompowuje, wyświetla błąd F6

08 Maj 2019 21:54 246 9
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam problem ze zmywarką Samsung DMS 400TUB, po włączeniu programu myjącego i upływie kilkunastu sekund zapikała kilkukrotnie i wyświetliła błąd F6, dodatkowo cały czas pobiera wodę z bocznej kratki w połowie wysokości urządzenia z lewej strony i cały czas ją wypompowuje. Cały czas musi być zamknięty zawór na dojściu wody, bo zaczyna nabierać i sama po chwili odpompowywać i wyświetlając błąd F6. Proszę o jakieś sugestie, czy zablokował się jakiś zawór czy kwestia przejrzenia, i wyczyszczenia sprzętu wystarczy?
    Najgorsze, że w rejonie Koszalina nie za bardzo mogę w necie znaleźć serwis AGD.
    Proszę o informację i Pozdrawiam.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 19  
    Może woda na dnie i działa Aqua stop.
  • Poziom 6  
    Witam.
    Dziękuję za informację, faktycznie wygląda na to, że zawór Aquastop uległ usterce (albo sterownik, bo zatrzymał się program mycia w trakcie), bo przy wyłączonym urządzeniu sterownik powinien zamknąć dopływ wody, dobrze rozumiem zasadę działania? A zawór aqua stop jest domyślnie zamknięty przez sprężynę? Otwarcie następuje po otrzymaniu napięcia na cewkę czy dobrze rozumuje? Wygląda na to, że w moim przypadku zaciął się w pozycji otwarcia? Nie jest to moja branża, proszę wybaczyć moje pytania.
    Proszę doświadczonych kolegów z forum o informację.
    Pozdrawiam
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 19  
    To nie zawór tylko pływak z włącznikiem.
  • Poziom 6  
    Ok. zajrzę co jest z pływakiem,
    Bardzo dziękuję
  • Poziom 6  
    Wymontowałem zmywarkę z zabudowy, odkręciłem boczną obudowę od strony zespołu wodnego, poruszałem przewodami, rozłączyłem kostki, sprawdziłem czy nie ma korozji, połączyłem, zajrzałem przez małą zaślepkę do pływaka przewracając zmywarkę, ale było tam sucho.
    Podłączyłem sprzęt na zewnątrz, aby nie paskudzić i wczoraj jeden z krótszych programów udało się przeprowadzić.
    Ciekawe czy to chwilowa poprawa, czy można montować?
  • Poziom 6  
    Zmywarka dwukrotnie zaliczyła średniej długości program, zakończyła proces, ale raz z większym poziomem wody, niby wszystko ok. Ale po kilku godzinach i pozostawionym dopływem wody zmywarka napełniła się, pływak na spodzie uruchomił pompę.

Przyjrzałem się później dokładnie i delikatnie widać jak woda sączy się przez korek zespołu wodnego do wnętrza zmywarki, z różną intensywnością... Co w zmywarce w stanie spoczynku odpowiada za zamknięcie dopływu świeżej wody, bo po obejrzeniu dokładnie rozkręconej zmywarki zauważyłem, że dojście wody z sieci bezpośrednio podłączone jest do zespołu wodnego, a tam jest tylko chyba przepływomierz (z trzema przewodami)?

Zespół wodny nie jest hermetyczny, na górze jest odpowietrzenie komory myjącej co utrzymuje ciśnienie wody, na pewno musi być jakiś elektrozawór, który otrzymuje sygnał od sterownika i przepływomierza kiedy ma pobrać wodę i w jakiej ilości.
    Proszę o sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    W zamieszczonym pliku spis kodów błędów między innymi błędu F6.
    Wszystko wskazuje na uszkodzony zawór Aqua stop: https://north.pl/czesci-do-zmywarek/czesci-sa...-zmywarki-samsung,497,DMS400TUB,m1921028.html
    Oczywiście w sieci można znaleźć zamienniki w bardziej przystępnych cenach oraz tzw. zestawy naprawcze.
    Tutaj sposób wymiany zaworu: https://youtu.be/QXmfP3e1JkA
  • Poziom 6  
    Witam, Bardzo dziękuje za zainteresowanie i pomoc.
    Sprawcą zamieszania był faktycznie zawór Aquastop, podłączyłem stary wąż z zaworem od znajomych i sprzęt wykonał kilka programów bez przeszkód, od razu na zespole wodnym widać było, że poziom wody jest poniżej kratki przelewowej.
    Oryginalny pracował, ale zdarzało się mu nie domykać, raz przepuszczał więcej, a niekiedy mniej i nic.
    Także jeszcze raz dziękuję za bezinteresowną pomoc.
    Zamykam temat.
    Pozdrawiam :ok: