Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Crunch GPX2000.1D - Dioda protect - brak napięcia na tranzystorach mocy

08 Maj 2019 22:22 150 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem ze wzmacniaczem samochodowym Crunch GPX2000.1D, zaświeciła się dioda protect, po wylutowaniu tranzystorów mocy wzmacniacz się włącza, z jednej strony (dół zdjęcia) napięcia na nóżkach tranzystorów są odpowiednio (-50V) (wyjście) (-50V), druga strona, na górze zdjęcia to (wyjście) (+50V) (+0,3V).

Wygląda na to, że brakuje napięcia +50V na trzech tranzystorach mocy, jeśli dobrze wnioskuję. Jestem samoukiem, raz już naprawiłem ten wzmacniacz rok temu, wystrzelił kondensator, był uszkodzony jeden tranzystor mocy.

Teraz po rozkręceniu wzmacniacza był spuchnięty jeden kondensator z dwóch na wyjściu za cewką, został wymieniony, tranzystory mocy są w porządku.

Dodam, że napięcia -50V i +50V są na przetwornicy, przepraszam za jakość lutów ale ciągle coś wyjmuję i wkładam dlatego zależy mi tylko na przejściu i braku zwarcia.

W czym może tkwić problem?

• Poziom 19  
    Cześć co na mostkach prostowniczych za przetwornicą sie dzieje? Są jakby dwa w jenym na górze i na dole.Masę masz na wyjściu głośnikowym.
  • Poziom 15  
    Witam. Udało się dojść do ładu z tym wzmacniaczem? W pierwszej kolejność chyba należało by sprawdzić tranzystory w sterowaniu bramek tranzystorów mocy. Dla jednej połowy to Q100; 101; 114 dla drugiej odpowiednio Q102; 117; 116.