Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D 1.3 cdti 2008r - Sterownik komputer opel corsa D co robić wymiana

10 Maj 2019 00:19 417 1
  • Poziom 1  
    Witam,mam problem z corsa D,czy są to objawy sterownika? Auto zostało sprowadzone jako uszkodzone,po obejrzeniu zauważyłem że że święci błąd silnika i szybko mruga imobilizera(tego auta z kluczykiem) okazało się że brakuje jednego przekaźnika piny na numerze 6,rozrusznik w ogóle nie reaguje gdy normalnie odpalam auto,a gdy szybko przekrece kluczykiem to auto kręci ale Max 1 sekundę i jakby je coś odcinało,komputer był odpiety, i wejścia na piny były mokre ale w środku był suchutki,to co mogłem dojrzeć okiem to nic nie wyglądało na popalone,i dodam że czasami światła chodzą,czasem nie,czasem z tylu,nawiew w środku czasem się włączy sam jak jest na biegu,A tak to nie chodzi, jak komputerem się podłaczylem to jest pełno błędów czujników i centralnego zamka,jakiegoś systemu antywlamaniowego, i wiele dziwnych innych,i ogólnie przekaźniki rózne bardzo głośno słychać,A na najbardziej ten z tylu w bagażniku od strony kierowcy,i się nagrzewa ale ,po rozebraniu go nie wydaje się żeby coś było spalone,jak myślicie? Wymieniać komputer czy próbować z tym imobilizerem robić,sprawdzić go jakoś, i czytałem że idzie zaprogramować w oplu kluczyk przekrecajac kluczyk na klawiszu zamykania auta ale nic nie reaguje,0,nic się nie dzieje..
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Witam

Czy ten samochód nie był aby przypadkiem utopiony w wodzie....
    Pierwsza operacja to wysuszenie wszystkich wtyków ECU.

Ten silnik to typowy FIAT 1,3JTD ma swoje mankamenty ale w tym przypadku zaczynamy od wysuszenia instalacji elektrycznej.

Pozdrawiam