Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nexus 5 - nie daje się włączyć, a może naładować?

CD 10 May 2019 01:52 525 18
    CD
    Level 12  
    .
    Wydaje się jakby nie był naładowany? Cały czas jest podłączony pod ładowarkę.

Na chwilę, co 2-3 sekundy, pojawia się napis Google, tak jakby miał zamiar się odpalić i zaraz gaśnie i tak w kółko od kilku dni. Pierwszego dnia jeszcze wibrował przy pojawianiu się białego Googla i gasł. To tak jakby co chwila od nowa rozpoczynał włączanie systemu i zaraz przerywał. I tak w kółko. Potarza się takie miganie napisu Google bez przerwy, aż do odłączenia ładowarki.
    Nexus 5 - nie daje się włączyć, a może naładować?Nexus5_Goo...nie_2_.jpg Download (93.44 kB)

Tak od kilku dni uparcie zapala się i gaśnie. Dziwne, że to nie przestaje czyli nie rozładowuje się do końca, ani nie ładuje się chyba też?

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale pomyślałem, że skoro po odłączeniu ładowarki przestaje się zapalać Google czyli rozpoczynać włączanie, to może on nie jest w stanie się naładować?

Próbowałem na kilku ładowarkach. Gniazdo ładowania nie jest zanieczyszczone.

Wtyk Micro jakby za luźno jest w gniazdku. Próbowałem manipulować nim w różnych położeniach.

Jak przytrzymać sam lewy przycisk (bez naciskania prawego) w dolnej pozycji to zamiast słowa Google pojawia się na chwilę zielony Androidek, ale tak samo szybko gaśnie jak napis Google.

Nie reaguje na przycisk włączania/wyłączania. Zarówno kiedy podłączony do ładowania i kiedy odłączony. Tak samo nie reaguje na naciskanie jak i dłuższe przytrzymanie tego przycisku.

Po odłączeniu ładowarki już nie próbuje się włączać. Ekran Pozostaje czarny.

Natychmiast po podłączeniu ładowarki od nowa zaczynają się próby włączania i zaraz wyłączania. I ten cykl trwa cały czas bez przerwy. Ładowarka podłączona od kilku dni i nic się nie zmienia.

Zdjąłem obudowę. Bateria jest idealnie płaska. Żadnych śladów wypukłości.
    Nexus 5 - nie daje się włączyć, a może naładować?Nexus5_otw..ty_.jpg Download (118.14 kB)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    CD
    Level 12  
    .
    Bateria ma po odłączeniu od telefonu 4,24[V]
    Nie wiem gdzie przyłożyć woltomierz, aby zmierzyć jej napięcie pod obciążeniem. Wyżej dałem fotkę, może na tym zdjęciu ktoś mi pokaże gdzie mierzyć napięcie obciążonego akumulatorka.

Zauważyłem, że po podłączeniu ładowarki, telefon bez baterii zachowuje się DOKŁADNIE tak samo jak z baterią. Wyświetla się białe Google i zaraz gaśnie i tak w kółko. Z baterią czy bez zachowuje się tak samo.
    g107r
    Level 39  
    Samsung omnia bodajże miał podobnie, rozładowany nie dał się naładować, bo się sam włączał.
    Na ładowarce nie chciał startować, bo ten podejrzany tryb autostartu nie pozwalał zacząć ładowania, było za słabe w tym momencie na ładowanie i jednocześnie startujący system - wcześniej brak prądu wyłączał telefon. I tak w koło macieju...
    Na szczęście miałem już następną wersję omni, i ładowałem baterię w drugim telefonie.
    Spostrzegłem ten fakt nie używając już pierwszego telefonu, nie wiem czy to pomoże, czy był uszkodzony, czy coś, ale spróbowałbym naładować baterię po za telefonem.
    Inna ładowarka ?
    CD
    Level 12  
    .
    nutergsm wrote:
    Telefon uruchamia się sam po włożeniu baterii?

Nie włącza się skutecznie.

Włącza się, ale zaraz ponawia włączanie.

Nie daje się włączyć przyciskiem po odłączeniu ładowarki.

Po podłączeniu ładowarki SAM zaczyna się włączać i gaśnie i cały czas ta pętla. (przypomnę, że podłączenie baterii do telefonu nic nie zmienia)
    g107r
    Level 39  
    A na ile amper jest oryginalna ładowarka ? Te inne są o podobnym amperażu ? Bo może jednak daje za mało papu temu telefonowi ? Oryginał się zepsuł, a te które masz są za słabe ?
    W sumie pierwszy raz widzę takie coś
    Nexus 5 - nie daje się włączyć, a może naładować?
    9V albo 5V :?:
    To prawda, czy Chiny mogą wszystko ?
    CD
    Level 12  
    .
    Ładowarkę wykluczam jako sprawcę. Mam kilka ładowarek. Większość oryginały. Zawsze używamy ich losowo do kilku telefonów. Nigdy nie było problemów z ładowaniem. Dawno wyeliminowałem te ładowarki, które nie dawały rady.

Przez ostatnie kilka dni przećwiczyłem chyba już wszystkie ładowarki, jakie mamy dostępne i nic to nie dało. Więc raczej to nie wina ładowarki.

Czy Koś ma pomysł co z tym Nexusem 5 zrobić?
    gathor10
    Level 27  
    g107r wrote:
    ale spróbowałbym naładować baterię po za telefonem.

Kolega pisze jakieś niestworzone rzeczy. Przecież wyraźnie jest napisane
    CD wrote:
    Bateria ma po odłączeniu od telefonu 4,24[V]

Czyli bateria jest w pełni naładowana i więcej się już nie da.

@CD jak stara jest Twoja bateria?

Dodano po 1 [minuty]:

EDIT:
    odczytałem ze zdjęcia. Grudzień 2013. Podmień baterię bo ta już prawie na pewno straciła swoją pojemność.
    CD
    Level 12  
    .
    Czy jest sposób na sprawdzenie pojemności akumulatora poza telefonem, żeby go ostatecznie i świadomie wyeliminować?

Czy mogę np podłączyć akumulator do czołówki. Mam taka dosyć mocną. Zasilaną dwoma Li-Jo 2x18650 ?

Jeżeli jakiś czas poświeci to wyeliminuje wadę akumulatora,

jeżeli czołówka nie zapali się to znaczy, że
    gathor10 wrote:
    ... Podmień baterię bo ta już prawie na pewno straciła swoją pojemność.

miał rację?

Czy można tak zrobić?

A po co to robić ? Bo nie mam nowej baterii, więc muszę zamówić czekać itd. więc chciałbym najpierw sprawdzić akumulator czy nowy jest potrzebny.
    .
    gathor10
    Level 27  
    CD wrote:
    Czy można tak zrobić?

można. Musisz wlutować kabelki to baterii, bo inaczej jej nie podłączysz. Plus i minus są po przeciwnych końcach złącza.
    blahfff
    Level 38  
    CD wrote:
    .
    nutergsm wrote:
    Telefon uruchamia się sam po włożeniu baterii?

Nie włącza się skutecznie.

Włącza się, ale zaraz ponawia włączanie.

Nie daje się włączyć przyciskiem po odłączeniu ładowarki.

Po podłączeniu ładowarki SAM zaczyna się włączać i gaśnie i cały czas ta pętla. (przypomnę, że podłączenie baterii do telefonu nic nie zmienia)

Nie chodzi o to czy wlacza sie skutecznie, tylko czy zaraz po podlaczeniu baterii (bez ladowarki) probuje sie sam uruchomic.

Te modele mialy przycisk wlacznika (lutowany do plyty) ktora dosc czesto ulegal uszkodzeniu i byl wowczas caly czas zwarty (wcisniety) powodujac ciagle restarty telefonu, np na logo. Nalezalo by to sprawdzic miernikiem i ewentualnie wymienic wlacznik. Z poczatkowego opisu wynika, ze to prawdopodobnie problem z samym wlacznikiem.

Baterie w tych LG tez byly wadliwe, ale z tego co pamietam zazwyczaj objawialo sie to naglym wylaczaniem telefonu np w trakcie polaczenia czy wiekszego obciazenia. Nie powinno to wystepowac jednak rzy telefonie podlaczonym do ladowarki.
    CD
    Level 12  
    .
    Bardzo dziękuję, za odpowiedzi. Mam nawet pewne nadzieje, że wspólnymi siłami uda się naprawić tę usterkę.
    gathor10 wrote:

można. Musisz wlutować kabelki to baterii, bo inaczej jej nie podłączysz. Plus i minus są po przeciwnych końcach złącza.

Na poważnie przymierzałem się już do podłączenia lampki do akumulatora, ale nie zdążyłem bo:
    blahfff wrote:

... Te modele mialy przycisk wlacznika (lutowany do plyty) ktory dosc czesto ulegal uszkodzeniu ...

Zacząłbym więc najpierw od sprawdzenia czy wyłącznik ma zwarcie bo miałem już takie podejrzenia z rok temu, że wyłącznik jakby cały czas miał zwarcie, ale mu przechodziło po kilku mocniejszych wstrząsach (pomagało kilka mocnych uderzeń tym wyłącznikiem o kolano, teraz to już nie pomogło). Nawet wgrałem wtedy i z powodzeniem używałem do tej pory wirtualny przycisk gaszenia ekranu, żeby oszczędzić ten switch.

No i teraz dochodzimy do całej finezji tej sprawy. Jak się do tego dobrać, żeby po moim zabiegu telefon nadal nadawał się do użycia?

Nexus 5 mimo, że ma już kilka lat to ma też jeszcze bardzo dużo współczesnych nowych telefonów pod sobą, więc zależy mi, aby staruszka zupełnie nie zepsuć. Tym bardziej, że jeżeli potwierdzi się diagnoza blahfff usterka wydaje się być niewielka. Ostatecznie przylutuję dwa kabelki i zamocuje pod telefonem wyłącznik dzwonkowy nad tynkowy :)
    .
    blahfff
    Level 38  
    CD wrote:
    .
    Nexus 5 mimo, że ma już kilka lat to ma też jeszcze bardzo dużo współczesnych nowych telefonów pod sobą, więc zależy mi, aby staruszka zupełnie nie zepsuć. Tym bardziej, że jeżeli potwierdzi się diagnoza blahfff usterka wydaje się być niewielka. Ostatecznie przylutuję dwa kabelki i zamocuje pod telefonem wyłącznik dzwonkowy nad tynkowy :)

Jesli tu lezy problem to wymiana nie jest specjalnie klopotliwa, a jesli nie masz lutownicy, troche wprawy i tego typu przyciskow (wbrew pozorom te sie roznica i choc na upartego mozna wlutowac inny to nie ma sensu sobie zycia utrudniac) na na miejscu to prosciej moze byc oddac go do jakiegos serwisu, ktory zrobi to za ciebie. To dosc klasyczna usterka wiec jesli wymieniaja zlacza to i z tym poradzic sobie powinni. Tego typu wlaczniki, z tego co pamietam, uzywane sa rozniez w popularnych Samsungach typu Galaxy S4 itp.
    CD
    Level 12  
    .
    Cześć blahfff
    blahfff wrote:

Jesli tu lezy problem to wymiana nie jest specjalnie klopotliwa, a jesli nie masz lutownicy, troche wprawy i tego typu przyciskow ...

Napisałem wyżej, że wlutuję "traktor do zegarka", więc lutownice mam i to nawet precyzyjną, ale w telefonie ta ja nigdy nie dłubałem.

Chciałbym więc jednak spróbować zrobić to samodzielnie skoro takie switche są dostępne.

Czy są jakieś manuale, w jaki sposób wyjąć płytkę tego telefonu, żeby dobrać się do switcha?

Wyjąłem już tę czarną plastikową osłonkę, ale nie wiem co dalej? A jak zaznaczyłem wcześniej nie chcę popsuć.
    Nexus 5 - nie daje się włączyć, a może naładować?plytka_z..l.jpg Download (318.21 kB)
    Nexus 5 - nie daje się włączyć, a może naładować?switch.jpg Download (254.28 kB)
    Wydaje mi się, że trzeba wyjąć tę płytkę z wyłącznikiem. Brak mi jeszcze wiedzy gdzie i na czym ona się trzyma. Tu wszystko jest tak precyzyjne, a ja chciałbym tego nie uszkodzić.
    .
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Odlaczyc wszystko, zaczynajac oczywisccie od baterii i po prostu wyciagnac. Zazwyczaj gdzies za zaczepy ktore trzymaja plyte w polaczeniu z wszystkimi podlaczonymi tasmami. Nie zapomnij tez o wyciagnieciu tacki SIM.

Wpisz model + disassembly na youtube'ie i cos powinienes znalezc. Precyzyjne za bardzo to to nie jest i czasem trzeba wlozyc nieco sily.
    CD
    Level 12  
    .
    blahfff wrote:
    Odlaczyc wszystko, zaczynajac oczywisccie od baterii i po prostu wyciagnac. Zazwyczaj gdzies za zaczepy ktore trzymaja plyte w polaczeniu z wszystkimi podlaczonymi tasmami. Nie zapomnij tez o wyciagnieciu tacki SIM.

Wpisz model + disassembly na youtube'ie i cos powinienes znalezc. Precyzyjne za bardzo to to nie jest i czasem trzeba wlozyc nieco sily.

Dziękuję bardzo za cenne wskazówki. Będę próbował.
    .
  • Helpful post
    gathor10
    Level 27  
    Proszę, zanim złamiesz płytę ;)
    https://www.ifixit.com/Teardown/Nexus+5+Teardown/19016

Dodano po 1 [minuty]:

CD wrote:
    Zacząłbym więc najpierw od sprawdzenia czy wyłącznik ma zwarcie bo miałem już takie podejrzenia z rok temu, że wyłącznik jakby cały czas miał zwarcie, ale mu przechodziło po kilku mocniejszych wstrząsach (pomagało kilka mocnych uderzeń tym wyłącznikiem o kolano,
    Szkoda, że tego wcześniej nie napisałeś... Oszczędzilibyśmy sobie trochę czasu :)
    CD
    Level 12  
    .
    gathor10 wrote:

Za powyższego linka bardzo dziękuję.
    .
    .
    blahfff wrote:
    ... Wpisz model + disassembly na youtube'ie ...

Dzięki sugestii blahfff znalazłem prawdziwą perłę.
    Pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=YMNsk_-dK-Y
    jest wyjątkowo dokładny, wyraźny film z wymianą tego właśnie switcha w moim modelu Nexus 5. Pokazane jest dosłownie wszystko, łącznie z wylutowaniem i wlutowaniem nowego. Patrząc na ten film wydaje się jakbym sam to robił własnymi rękoma w moim telefonie. Nie zdawałem sobie sprawy, że ludzie potrafią nakręcić taki szczegółowy filmy. Film jest SUPER! Polecam.
    .
    gathor10 wrote:

CD wrote:
    Zacząłbym więc najpierw od sprawdzenia czy wyłącznik ma zwarcie bo miałem już takie podejrzenia z rok temu, że wyłącznik jakby cały czas miał zwarcie, ale mu przechodziło po kilku mocniejszych wstrząsach (pomagało kilka mocnych uderzeń tym wyłącznikiem o kolano,
    Szkoda, że tego wcześniej nie napisałeś... Oszczędzilibyśmy sobie trochę czasu :)

Bardzo przepraszam, ale jak widzisz nie jestem dobrym diagnostą bo skierowałem moją i Waszą uwagę na baterię.
    (Chociaż w obecnej sytuacji usterka wydaje się już oczywista to, jeszcze nie dobrałem się do switcha, więc na 100% nie wiem ocb w tym przypadku.)
    .