Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub c258 - Brak wydruku na części strony

10 Maj 2019 09:44 168 4
  • Poziom 1  
    Problem polega na tym, że u klienta w maszynie bizhub c258 beben magenta zostawiał ślady na wydrukach, były to kreski w jednym miejscu oraz jak się okazuje jaśniejszy wydruk od strony klapy - czyli wydruk po lewej s tronie kartki. Pomyślałem, ż skoro bęben brudzi to puściła listwa tak i jeszcze to "przyjasnienie" tak więc wymieniłem moduł bebna.. po wymianie niestety problem się uwidocznił...samych kresek przy samym skraju lewej już nie było ale za to jeszcze lepiej uwydatnił się brak wydruku po prawej stronie...przy wydruku gradiacji lewa strona jest ładnie zapełnionaa a po prawej jest jakaś minimalna ilość tonera...sprawdzałem sam moduł developera i wygląda dobrze...proszek jest nawet dużo. pytanie skąd taki wydruk? jeżeli było to na starym i nowym module to chyba wina leży po stronie modułu developera..tak jakby część przy klapie nie była dostatecznie blisko bębna? jak to możliwe?
    foto:
    Bizhub c258 - Brak wydruku na części strony
  • Poziom 13  
    Sprawdź czy w jednostce developera jest developer.
  • Poziom 12  
    Sprawdź plastiki z przodu.. W czarnych różnią się od tych z kolorze.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli założyłeś moduł od K z chipem wymienionym na kolor to tak właśnie jest. W tym modelu bęben K jest troszkę inny niż kolorowe. Można dokonać „małej modyfikacji” ale można tez ze starego od koloru przełożyć frontowe plastyki do nowego czarnego. Coś musieli w końcu wymyślić bo słabo schodziły IU kolorowe w starszych :D

C.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Czarny zespół bębna nie pasuje 1:1 do koloru trzeba robić modyfikacje.