Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał.

10 Maj 2019 10:09 174 3
  • Poziom 7  
    Komputer już wiekowy, miałem go naprawić ale ja już poległem i szukam wsparcia w was. Warto wspomnieć, że został on zalany kawą kiedyś - czytaj z rok temu lub dwa i od tamtej pory tak leżał. Lapek niezależnie czy pod baterią - podobno już ledwo dychającą jak i na samej ładowarce ma te same objawy, otóż po wciśnięciu przycisku uruchomienia wentylator rusza, pochodzi z 2 sekundy po czym całe zasilanie pada, lecz on próbuje tak w kółko. włącza się na 2 sekundy, gaśnie na 2, włącza na 2 i gaśnie po dwóch sekundach. Taka martwa pętla, na ekranie nawet nie zdąży się nic pojawić. Odpiąłem już z niego wszystko co mogłem. I bez kości ram i z jedną. Odpięty ekran, przeczyszczone styki które mogły by mieć zwarcie, klawiatura która była zalana też odłączona jednak nic nie pomaga. Zmieniłem bateryjkę na płycie głównej na swoją starą ale nadal sprawną (mierzone napięcie miernikiem). Załączam fotki i wideo na yt wstawię zaraz by zobrazować. Czy to procek uszkodzony czy zwarcie jakieś? Bo już pomysłów nie mam.
    Link wideo : https://youtu.be/fr8Y6X674aI - upload za 30 min będzie pewnie
    Zdjęcia:
    Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał. Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał.
  • Spec od monitorów
    Szukaj nowej płyty.
    48.4K801-011 czyli Wistron CP2-Intel
    08219-1
    * GM45 / jest wer. z GL40/ DDR2

:idea: Podstawa:
    Cytat:
    zalany kawą kiedyś - czytaj z rok temu lub dwa i od tamtej pory tak leżał.

Skoro nie podjęto procesu : umycia i suszenia to takie leżakowanie
    :!: wystarczy na scieżki I to miejsce gdzie został zalany!

p.s
    Fajne fotki , Tylko nic o Miejscu zalania (gdzie, opisz je lub zaznacz na foto.)
    Taka płyta na ebay to zaczyna się od 30_GBP … 49 max.
    Chiny (aliexpres) 45.$

Acer Aspire 5735 - resety zamiast uruchomienia. Zalany kawą kiedyś, tak leżał.
  • Poziom 7  
    @lisek Nie mam pojęcia gdzie dokładnie zalanie nastąpiło. Podczas rozkręcania zauważyłem większe ilości pozostałości kawy z lewej strony na obudowie pod klawiaturą. Dużą część zaabsorbowała sama klawiatura, bo na całej jej powierzchni od spodu było widać brąz od kawy. Laptop jest juz tak stary ze raczej nie chce inwestowac w nową płytę. prędzej pójdzie na części jesli we własnym zakresie go nie naprawię.