Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 3008 - Nie działa wentylator chłodnicy

10 Maj 2019 13:03 957 14
 • Spec od samochodów
  Jak w temacie 3008 rok 2009 silnik 1.6 hdi nie działa wentylator chłodnicy . Zasilanie dochodzi masa też . Pierwsze podejrzenie padło na rezystor i został zakupiony nowy w serwisie . Podmianka nic nie dała - nadal brak włączania wentylatora . Silnik dochodzi do 90 stopni i wywala komunikat na desce . Po załączeniu klimatyzacji nadal brak obrotów wentylatora . Po podłączeniu komputera błąd niskiej prędkości wentylatora . Test z komputera małej prędkości - cisza , dużej - wentylator startuje z pełną mocą . Dodam że po włączeniu klimatyzacji wentylator nie chodzi ale co ok 1 min załącza się na ok 15 sekund z pełną mocą . Jeszcze dziś zerknę na klimę bo tam też dziwne rzeczy na wolnych obrotach ciśnienie ok 6 bar a po włączeniu klimy dochodzi do 19 bar i wtedy załącza się wentylator z pełną mocą ( ten moment co wyżej opisałem ) .Po odłączeniu czujnika temp przy silniku również startuje z pełną mocą . Potrzebuję schemat z 3008 odnośnie wentylatorów . Może ktoś z kolegów posiada to proszę o podesłanie . Pozdrawiam .
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 41  
  Na wolnych bez klimy 6 bar to norma.Włączona dochodzi do 19 i daje maks bo ciśnienie za bardzo wzrosło gdyż pierwszy bieg nie ruszył.Przestaje bo ciśnienie spada.Odłączenie czujnika temp wprowadza w tryb awaryjny i wtedy norma że went na maks.
 • Spec od samochodów
  Ireneo ale co dalej ???? To co napisałeś to już wiem ale gdzie szukać przyczyny ??? Oczywiście dziękuję za odpowiedź i proszę o jakieś konkrety co dalej sprawdzić lub co mogę podmienić . Każda wskazówka jest cenna . Pozdrawiam
 • Spec od samochodów
  Adam7009 chodzi mi o to ze zasilanie samego wentylatora (2 grube ) jest poniewaz wentylator startuje z pełna mocą .
 • Spec od samochodów
  Po vin - 1.6L L4 DOHC 16V FWD bo nie mam nic innego . Nr VIN VF30U9HZH9S068919
 • Poziom 28  
  Po VIN-ie to jest tak:
  DIESEL TURBO DV6TED4 FAP

  FAN 1 AERO 2-SPEED 140W FAN WITHOUT SCOOP
 • Spec od samochodów
  Dziś zamówiłem kolejny rezystor wentylatora bo może ten co przyszedł jest uszkodzony lub niewłaściwy . Zamontowany był 9658508980 a z hurtowni przyszedł oryginał peugeota z numerami 9673999880 . Twierdzili że jest to zamienny numer dopuszczony przez producenta .
 • Poziom 41  
  Rezystor można zmierzyć przecież.Tam ewentualnie termistor.Ale do opomiarowania wszystko.Dziwię się że w ciemno zamawiasz.
 • Poziom 28  
  Tam jest rezystor, czy cały moduł sterowany ? Jak wiem to francuzi z zamiłowania pchają wszystko na elektronice.
 • Poziom 41  
  sadek1979 napisał:
  Po vin - 1.6L L4 DOHC 16V FWD bo nie mam nic innego . Nr VIN VF30U9HZH9S068919

  Czyli kod silnika 9HZ.
 • Spec od samochodów
  Ireneo rezystor był zamówiony ponieważ z jednej strony był termik spuchnięty i drucik zrobił się cienki jak włos ale przewodził .

  no to dla potomnych kawałek schematu Peugeot 3008 - Nie działa wentylator chłodnicy Peugeot 3008 - Nie działa wentylator chłodnicy

  1522 - sterownik dwu biegunowy wentylatora
  1320 - sterownik silnika
  PSF skrzynka bezpieczników w komorze silnika

  może ktoś będzie szukał więc ma już cały kompletny schemat co sprawdzić
 • Spec od samochodów
  W moim przypadku przerwany był przewód brązowy - nr 2 . Dokładne miejsce to lewa strona pod lampą .