Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octavia 2 FL kombi 2010 1.6MPI - Brak świateł, sygnalizacja spalonych źarowek

10 May 2019 15:10 2094 5
  • Level 9  
    Witam
    Po włączeniu zapłonu sygnalizowane jest przepadnie żarówek prawy przód i lewy tył (kierunkowskazy, mijania, hamulce, przeciwmgielne).
    Fizycznie żarówki są sprawne, ale światła nie działają. Czasem po wyłączeniu zapłonu i ponownym załączeniu wszystko wraca do normy. Czasem dopiero po dłuższym czasie.
    Proszę o pomoc
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Z zewnątrz nic nie widać
    Jak mogę sprawdzić to gniazdo (styk)?
    Octavia 2 FL kombi 2010 1.6MPI - Brak świateł, sygnalizacja spalonych źarowek
    Po kilkukrotnym wyjęciu i włożeniu dużego, zielonego bezpiecznik (30A) światła dzialają
    Czekam czy problem powróci
  • Level 9  
    Zrobię to niezwłocznie
  • Level 12  
    Witajcie,
    pytanie do tematu- mam ten sam problem. Gdy oglądam styki z latarką od strony bezpiecznika nie widać nic nadpalonego, bezpiecznik w miarę z oporem wchodzi, jednak gdy poruszam, wyjmę i włożę bezpiecznik problem znika, wiec wydaje mi się że tutaj tkwi sedno sprawy. Ostatnio w czasie jazdy światła zginęły i czuć było smród palonego plastiku. Przy zewnętrznych oględzinach nic nie widać ani "na nos" nie mogłem zlokalizować miejsca grzania się elektryki. Czy skrzynka bezpieczników jest rozbieralna? Jak? Czy da się wymienić same styki? Czy od spodu też może coś nie kontaktować?
    Jak wy poradziliście z problemem?