Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku

10 Maj 2019 15:36 78 3
  • Poziom 4  
    Witam, potrzebuję pomocy w identyfikacji elementu na mostku prostowniczym w spawarce. Spawarka nie spawa prawidłowa nie wtapia się w spawany materiał. po odkręceniu obudowy zauważyłem ze jeden kabel jest upalony kabel był przylutowany do końca wystającego elementu a jego drugi koniec był włożony w jeden z otworów w mostka. kabel był tak przepalony ze rozleciał się. Po odkręceniu mostka okazało się że ma spodlone 2 diody. mostek zamówię nowy , ale na nowym nie ma tego eluentu. Nie zam historia spawarki , ale mostek wygląda jak by ktoś zmieniał już diodę.
    spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku spawarka Bestre mp 1500. identyfikacja elementu na mostku
  • Poziom 17  
    To termik powinno pisać na obudowie jaka temperatura.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak do blachy obudowa i jeden kabelek to dioda i ma przerwę.
  • Poziom 4  
    skonsultowałem temat ze znajomym elektrykiem, okazało się ze ta zielona dioda była zmontowana zamiast diody fabrycznej. Dioda była przylutowana za cienkim kablem, który nie wytrzymał prądu. Mam jeszcze pytanie jak sprawdzić ten termik czy jest sprawny.
  • Poziom 4  
    mostek wymieniany spawarka dział prawidłowa