Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam]Przetwornik DAC CHORD QUTEST

wern 10 Maj 2019 22:44 210 0
 • #1
  wern
  Poziom 8  
  Witam serdecznie , jak w temacie mam do sprzedania jeden z najlepszych na rynku przetworników DAC CHORD QUTEST. Jest to ex demo wersja bez gwarancji, w idealnym stanie technicznym jak i wizualnym, praktycznie jak nowy.
  Opis:
  Spoiler:

  Qutest to w prostej linii rozwinięcie najbardziej przystępnego cenowo DACa Chord Electronics, 2Qute. Został skonstruowany w taki sposób, aby wyjątkowe rozwiązania technologiczne tej angielskiej firmy mogły być zastosowane w jak największej ilości urządzeń, które podłączyć można używając izolowanego gniazda USB-B, wejścia optycznego lub podwójnego koaksjalnego. Qutest włączony w nawet już starzejący się system audio doskonale zmodernizuje jego brzmienie. Na tylnym panelu znajdują się analogowe wyjścia RCA służące do połączeń ze wzmacniaczami zintegrowanymi, przedwzmacniaczami i wzmacniaczami słuchawkowymi, a także wejścia cyfrowe wysokiej rozdzielczości (do 768 kHz dual-data), pozwalające na połączenie z komponentami Chord Electronics (np. transportem CD BLU MKII).

  Technologia przyszłości

  Qutest został zaprojektowany do użycia w domowym systemie audio, jako stacjonarny DAC. Konstrukcja zasilana jest za pomocą gniazda 5 V Micro USB. Qutest oferuje wsparcie dla plików aż do 32-bit/768 kHz PCM oraz DSD 512 dostarczanych przez galwanizowane wejście USB-B, 24-bit/384 kHz PCM i DSD 128 przesyłanych przez wejście koaksjalne (BNC) oraz 24-bit/192 kHz przy użyciu wejścia optycznego TOSLink.

  Qutest wyposażony jest w gniazdo USB klasy 2, które zostało zaizolowane w procesie galwanizacji. Osiągnięto to przy użyciu całkowicie nowej techniki, w rezultacie możliwe jest przesyłanie danych o bardzo wysokiej rozdzielczości, aż do 768 kHz. Samo wejście nie wymaga użycia sterowników w przypadku połączeń z urządzeniami działającymi na systemach iOS oraz Android, system Windows poprosi nas o zainstalowanie sterowników.

  W całości aluminiowa obudowa

  Obudowa Qutest jest całkowicie nowym projektem. Ma zdecydowanie większą masę niż poprzednik i została wyprodukowana w procesie obróbki mechanicznej z aluminium o najwyższej jakości. Płytka PCB spoczywa w zagłębieniu wyżłobionym w obudowie, co zapewnia obwodom zdecydowanie większą, niż w poprzednich konstrukcjach, ochronę i izolację przed zewnętrznymi wibracjami.

  Nowa, zaprojektowana przez właściciela firmy, Johna Franksa, obudowa została wyposażona w charakterystyczne dla Chord Electronics powiększające "okienko", dające wgląd we wnętrze urządzenia. Do kontroli ponownie używa się sferycznych przycisków, które za pomocą koloru informują o wybranym filtrze i częstotliwości próbkowania, a których jasność można ustawić wedle indywidualnego upodobania. Nową cechą jest możliwośc wyboru napięcia wyjściowego (1, 2 lub 3 V RMS).

  Nowy poziom technologii w kompaktowym konwerterze

  W Qutest zostały zaimplementowane najnowsze technologie FPGA i WTA (Watts Transient Aligned), dzięki czemu urządzenie ma jeszcze większy wpływ na polepszenie dźwięku, niż jego poprzednik, 2Qute. W Qutest idealnie dobrano wzmocnienia, a redukcja szumów, zakres dynamiki i długość taktowania, techniczny wskaźnik zaawansowania filtra interpolacji praktycznie podwoiły się w stosunku do poprzednika.

  Filtry do wyboru

  Czterozakresowy filtr, obsługiwany z dedykowanego, sferycznego przycisku, oferuje szerokie spektrum dostępnych modyfikacji brzmienia - od ciepłego i miękkiego, po zimne i krystaliczne.

  DANE SZCZEGÓŁOWE

  Wykończenia

  Czarny

  Zasilanie

  5 V 2 A Micro USB

  Wejścia

  USB Type B (White): 44.1 kHz – 768 kHz – 16bit – 32bit

  2x BNC Coax (Red): 44.1 kHz – 768 kHz – 16bit – 32bit

  Optical (Green): 44.1 kHz – 192 kHz – 16bit – 24bit

  Wyjścia

  1x para RCA (lewy i prawy)

  Wsparcie PCM

  44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, 358.8 kHz, 384 kHz, 717.6 kHz, and 768 kHz

  Wsparcie DSD

  od DSD64 (Single) do DSD512 (Octa-DSD)

  Napięcie wyjściowe

  zmienne (wybieralne) 1,2 lub 3V RMS

  Chipset

  Chord Electronics Xilinx Artix 7 (XC7A15T) FPGA

  Częstotliwość

  20 Hz - 20 kHz

  Impedancja wyjściowa

  0,025 Ω

  THD

  <0,0001% 1 kHz 3V RMS 300 Ω

  THD i szum przy 3V RMS

  117 dB przy 1 kHz 300 Ω ‘A’ weighted

  Separacja kanałów

  138 dB przy 1 kHz 300 Ω

  Masa

  770 g netto (1500 g brutto)

  Wymiary (w x s x g)

  41 mm x 160 mm x 72 mm
  Cena do negocjacji, około 4000 zł
  Zapytania proszę na PW.
  [Sprzedam]Przetwornik DAC CHORD QUTEST
  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).