Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawne ustawienie anteny satelitarnej w Irlandii

10 Maj 2019 23:28 744 8
  • Poziom 12  
    Witam

Temat parę razy się już przewijał jednakże były dosyć stare. Posiadam starą poczciwą antenę 80-kę i dopiero od paru dni monoblock Diavolo. Stojąc za anteną i wyszukując satelity przez aplikację w smartfonie pokazuje mi, że Hotbird jest na prawo od Astry i moje pytanko jest następujące: główkę konwertera mam instalować na antenie tą od Astry czy od Hotbird-a i na co mam ustawiać?

Dziękuję
  • Poziom 43  
    Hotbird centralne, w uchwycie , Astra zezuje czyli patrząc zza anteny -po prawej.
  • Poziom 12  
    LeDy napisał:
    Hotbird centralne, w uchwycie , Astra zezuje czyli patrząc zza anteny -po prawej.

Dziękuję za wyjaśnienie a rysunek przy tym mi pomógł zrozumieć jak fale się odbijają

Dodano po 6 [godziny] 35 [minuty]:

Musiałem niestety ustawić antenę na starym konwerterze i akurat okazało się, że jednak działa. Nowy monoblock bardzo byłby użyteczny, ale nie mogłem na nim złapać Astry, ale to nie znaczy że się poddałem. Dam znać jak się już uporam.

Dziękuję za wskazówki
  • Poziom 36  
    asgaard napisał:
    Nowy monoblock bardzo byłby użyteczny, ale nie mogłem na nim złapać Astry

A Diseqc w odbiorniku skonfigurowałeś? Najczęściej LNB1(A)-Hot Bird, LNB2(B)-Astra. Ale bywają monoblocki gdzie jest odwrotnie. I tak właśnie jest w opisie Megasat Diavolo.
    Cytat:
    Diseqc A - Astra 19,2
    Diseqc B - Hotbird 13

Jaki masz dekoder?
  • Poziom 12  
    _kli_ napisał:
    asgaard napisał:
    Nowy monoblock bardzo byłby użyteczny, ale nie mogłem na nim złapać Astry

A Diseqc w odbiorniku skonfigurowałeś? Najczęściej LNB1(A)-Hot Bird, LNB2(B)-Astra. Ale bywają monoblocki gdzie jest odwrotnie. I tak właśnie jest w opisie Megasat Diavolo.
    Cytat:
    Diseqc A - Astra 19,2
    Diseqc B - Hotbird 13

Jaki masz dekoder?

Tak w nim Astra jest jako LNB 1 a Hotbird LNB 2, dekodery używałem dwóch- Ferdka i jednego z NC+ z dyskiem. W obu przypadkach jakość spadła do 23% przy założonym monoblocku a przy single 55%.
  • Poziom 43  
    Monoblocka ustaw centralnie na Astrę to będzie wiadomo czy jego wina czy czaszy.
    Czasza pisałeś, że 80 ale to z nazwy czy wymiarów? Liczy się "powierzchnia robocza".
    Monoblock dla anten 80-90. Skosem konwertera ruszałeś?
  • Poziom 12  
    LeDy napisał:
    Monoblocka ustaw centralnie na Astrę to będzie wiadomo czy jego wina czy czaszy.
    Czasza pisałeś, że 80 ale to z nazwy czy wymiarów? Liczy się "powierzchnia robocza".
    Monoblock dla anten 80-90. Skosem konwertera ruszałeś?

Ruszałem, ale nie bylo zbytnio poprawy, przy single jak przekręciłem lekko w prawo (stojąc przodem do anteny) sygnał był mocniejszy. Antena którą mam ma okolo 12 lat. Jest trochę paraboliczna. Zastanawiam się czy nie poszukać 100 lub 120 (mam jedną na oku Triax-a)
  • Poziom 43  
    To ustaw antenę aby się pogarszało a nie polepszało jak cokolwiek ruszysz.
  • Poziom 12  
    LeDy napisał:
    To ustaw antenę aby się pogarszało a nie polepszało jak cokolwiek ruszysz.

Wrócę do tematu za około 3 tygodnie i będę na bieżąco informował.

Dziękuję