Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie bram± z automatyk± hg600

michu2505 11 May 2019 01:36 1149 5
 • #1
  michu2505
  Level 9  
  Witam wszystkich,
  Posiadam automatykę do sterowania bram± hg600. Chciałbym otwierać bramę za pomoc± wł±cznika ¶ciennego dzwonkowego(start,stop,start).
  Podł±czyłem wlacznik jak w instrukcji (przynajmniej tak mi się wydaje) ale nie działa. Czy do wlacznika musze podci±gn±ć zasilanie?

  Z góry dziękuję za pomoc
 • #2
  ---trafopowielacz---
  Level 23  
  Powinno działać je¶li podł±czyłe¶ jak na drugim obrazku. SprawdĽ multimetrem czy jest napięcie na styku PB względem GND.
  Jeszcze jest druga opcja, nie znam dokładnie tej automatyki lecz być może jest jaki¶ przeł±cznik na płycie głównej (dip switch) do przestawienia by aktywować lokalne sterowanie
 • #3
  tomek201
  Level 15  
  Najpierw sprawdz reakcję napędu mostuj±c impulsowo PB i GND.
  Je¶li napęd startuje to podl±cz jak na rysunku klawisz dzwonkowy natynkowy lub podtynkowy, zastosuj przewód dwużyłowy, stopu nie potrzebujesz bo i tak będzie cykl pracy napędu Start-Stop-Start......
 • #4
  zybex
  Helpful for users
  michu2505 wrote:
  Czy do wlacznika musze podci±gn±ć zasilanie?

  Nie, masz tylko podł±czyć dowolny przycisk, nawet miniaturowy. Wystarczy kabelek telefoniczny. Przył±czasz tylko do PB i GND. Przycisków można mieć więcej. Wszystkie ł±czymy równolegle.

  Ps. Na zaciskach napędu masz też dostępne zasilanie, które może zasilać fotokomórki. Jak ich nie masz, to niczego tam nie podł±czasz.
 • #6
  zybex
  Helpful for users
  ---trafopowielacz--- wrote:

  Zostawiasz fabrycznie tak jak jest, czyli zworka PE GND. Dla ¶cisło¶ci.;)

  Nie wiem jak jest fabrycznie, ale taki wła¶nie napęd jest zamontowany przez producenta bramy garażowej u mego syna. Na zaciskach nie ma i nie było żadnych zworek. Podł±czyłem (póki co) jedynie przycisk do sterowania bram± do w/w dwóch zacisków. Planuję jeszcze zamontować fotokomórki i ich styk NC podł±czyć do odpowiednich zacisków GND i PE). Wtedy dopiero mam zamiar programowo wł±czyć funkcję autozamykania bramy po ustalonym czasie.
  W przypadku demontażu fotokomórek należy wtedy założyć zworkę w jej miejsce, bo brama nie będzie chciała się zamkn±ć (lub wył±czyć programowo tę funkcję).