Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie bram± z automatyk± hg600

michu2505 11 May 2019 01:36 1149 5
    michu2505
    Level 9  
    Witam wszystkich,
    Posiadam automatykę do sterowania bram± hg600. Chciałbym otwierać bramę za pomoc± wł±cznika ¶ciennego dzwonkowego(start,stop,start).
    Podł±czyłem wlacznik jak w instrukcji (przynajmniej tak mi się wydaje) ale nie działa. Czy do wlacznika musze podci±gn±ć zasilanie?

Z góry dziękuję za pomoc
    ---trafopowielacz---
    Level 23  
    Powinno działać je¶li podł±czyłe¶ jak na drugim obrazku. SprawdĽ multimetrem czy jest napięcie na styku PB względem GND.
    Jeszcze jest druga opcja, nie znam dokładnie tej automatyki lecz być może jest jaki¶ przeł±cznik na płycie głównej (dip switch) do przestawienia by aktywować lokalne sterowanie
    tomek201
    Level 15  
    Najpierw sprawdz reakcję napędu mostuj±c impulsowo PB i GND.
    Je¶li napęd startuje to podl±cz jak na rysunku klawisz dzwonkowy natynkowy lub podtynkowy, zastosuj przewód dwużyłowy, stopu nie potrzebujesz bo i tak będzie cykl pracy napędu Start-Stop-Start......
    zybex
    Helpful for users
    michu2505 wrote:
    Czy do wlacznika musze podci±gn±ć zasilanie?

Nie, masz tylko podł±czyć dowolny przycisk, nawet miniaturowy. Wystarczy kabelek telefoniczny. Przył±czasz tylko do PB i GND. Przycisków można mieć więcej. Wszystkie ł±czymy równolegle.

Ps. Na zaciskach napędu masz też dostępne zasilanie, które może zasilać fotokomórki. Jak ich nie masz, to niczego tam nie podł±czasz.
    zybex
    Helpful for users
    ---trafopowielacz--- wrote:

Zostawiasz fabrycznie tak jak jest, czyli zworka PE GND. Dla ¶cisło¶ci.;)

Nie wiem jak jest fabrycznie, ale taki wła¶nie napęd jest zamontowany przez producenta bramy garażowej u mego syna. Na zaciskach nie ma i nie było żadnych zworek. Podł±czyłem (póki co) jedynie przycisk do sterowania bram± do w/w dwóch zacisków. Planuję jeszcze zamontować fotokomórki i ich styk NC podł±czyć do odpowiednich zacisków GND i PE). Wtedy dopiero mam zamiar programowo wł±czyć funkcję autozamykania bramy po ustalonym czasie.
    W przypadku demontażu fotokomórek należy wtedy założyć zworkę w jej miejsce, bo brama nie będzie chciała się zamkn±ć (lub wył±czyć programowo tę funkcję).