Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa sprzętu pod kątem Power Director 14

11 Maj 2019 07:39 219 11
  • Poziom 13  
    Witam, czasami amatorsko montuję jakieś filmy (głównie max FullHD) w Power Director 14.
    Moja obecna konfiguracja daje radę choć jest z niskiej półki:
    - nVidia GTX750 1GB,
    - płyta Gigabyte Z97-HD3 + Intel Pentium G3258 @ 4,4GHz + 8GB RAM DDR3,
    - dysk SSD 120GB + HDD WD Blue 7200Obr/min
    Czy myślicie, że wymiana karty na jakąś używaną GTX950 2GB poprawi dużo wydajność? Druga sprawa - obecna karta nie daje sprzętowego wsparcia dla zapisu do H265 (tylko dla H264), a teoretycznie GTX950 powinna dać - ma ktoś doświadczenia czy i jak wydajnie na tych kartach działa kodowanie H265?
  • Poziom 31  
    Ta wersja byłą dołączana domyślnie do netbooka Acer es1-131 Ta aplikacja ma wiele darmowych zamienników lecz różni się tymże ma bazę darmowych szablonów (efektów etc.). FHD ona sobie poradzi nawet 60fps tylko procesor będzie mocno obciążać. Najlepiej to zdekompresować wideo, a potem zapisać na dwa razy, strata żadna dla osoby która i tak robi upload na youtube albo stosuje bitrate poniżej 5.000kbps. No nie oszukujmy się....
  • Poziom 40  
    Z tego co opisales w zupelnosci wystarczy. Jest z naddatkiem. Wymiana karty na 950 nie wiele ci pomoze, nawet nie odczujesz, co innego gdyby to byla juz 1080Ti. Ja montuje na GTX650Ti i nawet w 4K nie jest tragedia. Ale wiekszym problemem jest sam program, bo o ile pamietyam nie ma wsparcia CUDA. Warto sprawdzic w opcjach jesli posiada wsparcie to dokladnie co wspiera. Bo wiele programow profesjonalnych ma wsparcie CUDA, ale np dodatki juz nie.
  • Poziom 13  
    U mnie przy h264 jest sprzętowa akceleracja.

Dodano po 16 [godziny] 12 [minuty]:

Liczę po prostu na to, aby po zmianie karty uzyskać sprzętowe kodowanie dla h265. Tylko czy w PD14 przy takiej gtx950 to będzie działać? (Windows 7)
  • Poziom 40  
    Nie rozumiesz ze to nie zalezy od sprzetu a programu. To program musi miec odpowiedni sterownik i odpowiednie funkcje aby korzystac ze wsparcia karty graficznej. Jesli h265 nie ma wsparcia CUDA to nawet zmiana na karte GTX 10xx tez nic nie pomoze.
  • Poziom 13  
    Pytanie więc czy nowsze wersje PD mają wsparcie CUDA dla H265? Czyli jakiegokolwiek steroelwnika i karty bym na PD14 nie dał to tak nie wykorzystam sprzętowego kodowania H265 tak jak obecnie mogę zrobić z H264?
  • Poziom 40  
    przemneu napisał:
    Czyli jakiegokolwiek sterownika i karty bym na PD14 nie dał to tak nie wykorzystam sprzętowego kodowania

Myślę, że dalej nie rozumiesz. W pierwszej kolejności to sprawdź dokumentacje załączona do programu, tam z pewnością jest szczegółowa informacja co i jak. Zainstalowanie najnowszego sterownika też nie uczyni "cudów" i z dnia na dzień nie pokaże ci się taka opcja w programie, jeśli program nie został zaprojektowania do współpracy z poszczególnym wsparciem to nic nie pomoże.

Podam ci przykład myślę, że już prościej się nie da wytłumaczyć na przykładzie programu Sony Vegas Pro.
    W wersji 9 dodano wsparcie CUDA. Po mimo ze program posiada blisko 300 pluginów CUDA wspierała wyłącznie rendering samego filmu bez efektów i wyłącznie kilka formatów. Aktualnie w wersji 15, program wspiera zaledwie 80% pluginów czy modułów.
  • Poziom 13  
    No to odpowiem sam sobie. Kupiłem kartę GTX 960 2GB. Okazało się, że w Power Director 14 mam teraz dostępną sprzętową akcelerację dla H.265 i przykładowy film do formatu H.265 koduje się w końcu przyzwoicie szybko (FullHD bez wydziwianych efektów ok. 3-4x szybciej niż czas jego trwania).
  • Poziom 40  
    Nie uwierzę ci w to. Dwie opcje, po pierwsze albo Power Director jest tak beznadziejny, że uruchamia ..... własnie co uruchamia? Rożnica miedzy tymi dwoma kartami to wielkość w rdzeniach. Te same sterowniki, te same możliwości, różnica jest w rdzeniach. Twoja wypowiedź, że 3-4 razy szybciej się renderuje jest wielkim kłamstwem lub po prostu brakiem wiedzy. Nawet w testach pomiędzy tymi 2 kartami wydajność była porównywalna - procentowa różnica, ale 3-4 razy szybciej to chyba sam nie wiesz co piszesz.
    Dlaczego? Sam po przejściu z kart GTX280 na GTX650, różnica w szybkości była 3 krotnie wyższa. A przepaść jaka jest między 280 a 650 to nie to samo co 750 a 950. W samych benchmarkach po mimo nawet 2 krotnej wyższości procesorów, wydajność w grach wynosi niespełna 90-100%, ale to w grach. Dla wideo wygląda to już dużo gorzej. Z całą pewnością twoje aż 4 krotne przyspieszenie to chyba euforia.

A wracając do tematu, H.265 to nic innego jak wyjściowy format 4K, a więc różnica między procesorami kartami nie powinna mieć różnicy, powinno obsługiwać z różnicą szybkości.

Choć na dzień dzisiejszy sztuczki producentów nie powinny zaskakiwać. Skoro w TV są w stanie wstawić reklamy to czemu sprzętowo nie mieliby blokować wsparcia dla danych programów, tyle w temacie! Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    950/960gtx mają sprzętowe wsparcie dla h.265 a gtx750 nie i to z tego wynika.
  • Poziom 40  
    przemneu napisał:
    950/960gtx mają sprzętowe wsparcie dla h.265

A może mnie szanowny kolega przytoczyć jakąś literaturę, screeny? Aby było sprzętowe wsparcie, to sterownik Nvidia powinien mieć odpowiednie oprogramowanie. Jak to w takim razie wygląda? I nie żebym się czepiał, tylko podrostu mnie to interesuje.