Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiomagnetofon skr700 - Potrzebny zamiennik głowicy

11 Maj 2019 09:05 549 18
  • Poziom 4  
    Witam szanownych kolegów. Mam następujący problem z magnetofonem skr 700, a mianowicie z głowicą która jest uszkodzona i nie można nigdzie dostać oryginalnej. Pytanie jaki zamiennik można podstawić? Nr głowicy oryginalnej x2c702 Radiomagnetofon skr700 - Potrzebny zamiennik głowicy
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wydaje mi się że możesz podstawić każdą inną głowicę byle uzwojenia były podobnej rezystancji
  • Poziom 4  
    Dziękuję kolego za odpowiedz. Spróbuję bo mam kilka głowic.
  • Poziom 27  
    Przy zamianie trzymaj sie zasady żeby do magnetofonu tranzystorowego zamiennik pochodził z tranzystorowego i analogicznie z lampowym.
  • Spec od sprzętu Unitra
    TELEWIZOREK52 napisał:
    trzymaj sie zasady żeby do magnetofonu tranzystorowego zamiennik pochodził z tranzystorowego i analogicznie z lampowym.
    A widziałeś kiedyś żeby model radiomagnetofonu SKR700 był na lampach?
  • Poziom 26  
    Ciekawostka, zapewne znana fanom sprzętów z lat 80. - polska wersja tego boomboxa to RMS-817, produkowana przez bydgoską Eltrę we współpracy ze Stern Radio Berlin.
  • Poziom 31  
    marian1981.02 napisał:
    TELEWIZOREK52 napisał:
    trzymaj sie zasady żeby do magnetofonu tranzystorowego zamiennik pochodził z tranzystorowego i analogicznie z lampowym.
    A widziałeś kiedyś żeby model radiomagnetofonu SKR700 był na lampach?

TELEWIZOREK 52 podejrzewam ze ? :oops:
  • Poziom 27  
    Źle podejrzewasz ale masz rację, za późno zauważyłem swój błąd.
  • Poziom 4  
    Może ktoś mi powiedzieć do czego służą te przyciski pf1 i pf2? Radiomagnetofon skr700 - Potrzebny zamiennik głowicy
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    [quote="Koptom80"]Może ktoś mi powiedzieć do czego służą te przyciski pf1 i pf2? Radiomagnetofon skr700 - Potrzebny zamiennik głowicy[/quote
    Wycinania/kasowania co niektorych czesci nagran na kasecie tych co sie nie chce lub nie lubie.Takie analogowe przycinanie utworow na tasmie magnetofonowej. PF2 nieaktywny to tylko sprawdzenie stanu baterii.Patrz instrukcja obslugi strona 10.
  • Poziom 26  
    Czyli rodzaj funkcji REC MUTE w deckach np. Technicsa?
    Moim zdaniem ten radiomagnetofon jest przekombinowany, no ale widać takie mieli wytyczne enerdowscy inżynierowie. Czułość FM w polskiej wersji (RMS-817) była tragiczna - wiem bo testowałem ten odbiornik w moim mieście, gdzie sygnały z odległego o 54 km centrum nadawczego były już niezbyt silne. Po przestrojeniu na CCIR w zasadzie tak samo (o odbiorze stereo zapomnij). Ale jednak dwie anteny robią wrażenie :)
  • Poziom 31  
    kaem napisał:
    Czyli rodzaj funkcji REC MUTE w deckach np. Technicsa?
    Moim zdaniem ten radiomagnetofon jest przekombinowany, no ale widać takie mieli wytyczne enerdowscy inżynierowie. Czułość FM w polskiej wersji (RMS-817) była tragiczna - wiem bo testowałem ten odbiornik w moim mieście, gdzie sygnały z odległego o 54 km centrum nadawczego były już niezbyt silne. Po przestrojeniu na CCIR w zasadzie tak samo (o odbiorze stereo zapomnij). Ale jednak dwie anteny robią wrażenie :)

No powiedzmy ze tak ale kazdy producent ma prawo do nazwy wlasnego patentu.
  • Poziom 4  
    Ok dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jeden problem z tym sprzętem, a mianowicie kaseta nie odtwarza w stereo. Jeden głośnik gra tak jakby za "mgłą". Radio i Aux gra ok. Głowice wymieniłem i nie pomogło.
  • Poziom 31  
    Koptom80 napisał:
    Ok dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jeden problem z tym sprzętem, a mianowicie kaseta nie odtwarza w stereo. Jeden głośnik gra tak jakby za "mgłą". Radio i Aux gra ok. Głowice wymieniłem i nie pomogło.

Mozliwe ze masz zwarcie miedzy kanalowe juz zaczynajac od glowicy a chyba sa to wyjatkowo cieniutkie przewody .Sprawdz omomierzem przy glowicy i przy plytce. Glowica ma 4 piny gdzie dwa skrajne sa zwarte chyba prawe.Lub odzielnie jesli nie ma wspolnej masy dla obydwoch kanalow. Pozniej pozostaje ingerencja w elektronike i pomiary.Mozesz porownywac L i P kanal.
  • Poziom 4  
    To nie to. Sprawdzałem. Ten model chyba ma jakąś wadę fabryczną. Czytałem na niemieckim forum. Gość miał dokładnie taki sam problem, ale rozwiązania nie podał. Może jakiś kondensator? Albo IC?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Koptom80 napisał:
    To nie to. Sprawdzałem. Ten model chyba ma jakąś wadę fabryczną. Czytałem na niemieckim forum. Gość miał dokładnie taki sam problem, ale rozwiązania nie podał. Może jakiś kondensator? Albo IC?

no to multimetr/generator w reke, schemat i szukac . Taki sprzet jest sporadyczny a jeszcze z ta sama usterka .Trzeba znalesc przyczyne by usunac usterke .
  • Poziom 4  
    Wszystko działa jak należy. Okazało się że były zimne luty w okolicach, lewego układu A1818D. Dzięki kolego zadam64 za podpowiedzi.