Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson/Ariva/103 - Wszystkie kanały zablokowane

Sandacz89 11 May 2019 10:33 2319 23
    Sandacz89
    Level 9  
    Witam,

mam problem z dekoderem Ferguson Ariva 103. Nagle przestały działać wszystkie kanały nc+. Działają tylko pojedyncze kanały typu tvp info. W dekoderze włożona jest oryginalna karta. Wyszukiwałem programów od nowa i jest to samo. Podłączyłem oryginalny dekoder nc+ i działa. W załącznikach podrzucam zdjęcia karty/dekodera i tego jak wygląda blokada programów. Prośba o pomoc bo nie mam już pomysłu na rozwiązanie problemu.
    Ferguson/Ariva/103 - Wszystkie kanały zablokowane Ferguson/Ariva/103 - Wszystkie kanały zablokowane
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    Jak wygląda ta blokada, € to niby? To tylko symbol, że kodowany program.
    Powodem jest FEDC.
    Sandacz89
    Level 9  
    Tak, € to kanały zablokowane. Wcześniej były dostępne. Czy mogę jakoś sprawdzić czy to jest na pewno FEDC czy nie jakiś inny problem?
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    Sandacz89 wrote:
    Czy mogę jakoś sprawdzić czy to jest na pewno FEDC

Przecież już sprawdziłeś.
    Sandacz89 wrote:
    Podłączyłem oryginalny dekoder nc+ i działa

Gdy karta cameleon dostanie instrukcję FEDC, działa ona tylko w dekoderach dedykowanych nc+.
    https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci
    Sandacz89
    Level 9  
    Niby tak ale łudzę się jeszcze, że może to problem dekodera. Co nie znaczy, że od razu jest na nim FEDC. Dlatego zastanawiam się czy mogę coś jeszcze zrobić żeby wykluczyć wszystkie inne problemy z dekoderem za nim stwierdzę, że to na pewno FEDC
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    Sprawdź uprawnienia na karcie dla providera 0068.
    W celu wyeliminowania potencjalnej usterki czytnika CA, możesz sprawdzić działanie karty na jakimś innym dekoderze z czytnikiem uniwersalnym.
    Sandacz89
    Level 9  
    _kli_ wrote:
    Sprawdź uprawnienia na karcie dla providera 0068.

Podpowiesz mi jak mam to zrobić ?
    Sandacz89
    Level 9  
    Nic z tego nie rozumiem. Dla mnie to czarna magia :) Rozumiem, że za pomocą samego dekodera nic nie zdziałam jeśli to FEDC
  • Helpful post
    internick
    Level 35  
    Gdybyś kiedyś się poradził (nie wiem czy to robiłeś czy nie) to byś pewnie fretki nie kupił i dziś byś nie miał problemu.
    Chociaż tu marka nie ma wielkiego znaczenia, bo zmiana jest na karcie i tylko tuner na Linuxie z nią sobie poradzi.
    A w zasadzie też nie sam tuner, a emulator karty w którym ją uruchomisz.
    Poczytaj temat, który podesłałem.
    I jeśli chciałbyś zmieniać tuner to napisz ile chciałbyś wydać.
    Sandacz89
    Level 9  
    Fretkę jak ją nazywasz mam już parę lat i została mi polecona w serwisie nc+. Boję się trochę dalszego jechania na dekoderach które nie są dedykowane przez nc+ z faktu, iż w listopadzie kończy mi się umowa a przy podpisywaniu już ostatniej była mowa, że będą mi wymieniać karty na której wszystkie splittery, nieoryginalne dekodery, karty nie będą chodzić. Jeśli moja wiedza jest za mała/błędna to z góry przepraszam.
    _kli_
    Level 39  
    internick wrote:
    Na tej karcie raczej providera 0068 próżno szukać, bo on jest 00FEDC.

Dlatego zasugerowałem poszukać tego providera na karcie w celu weryfikacji.
    Sandacz89 wrote:
    w listopadzie kończy mi się umowa

Na rynku są stosunkowo niedrogie dekodery Cryptobox, które z odpowiednim softem radzą sobie z tą blokadą. Ale do końca roku nc+ planuje wyłączenie kodowania Seca (0068), zatem zakup nowego dekodera, który ominie FEDC, chyba mija się z celem.
    Najprościej wymienić kartę na dedykowany sprzęt z nową kartą i "dociągnąć" na nim do końca umowy.
    Najtańszym wariantem jest konwerter, który chwilowo może rozwiązać problem. Ale czy będzie stabilnie współpracował z Twoim dekoderem - trudno powiedzieć.
    Sandacz89
    Level 9  
    A czy jest taka możliwość żeby bez ciągnięcia anteny siatkowej móc odbierać przez fergusona i satelitę nc+ ustawiona na hotbirda tylko te kanały z telewizji naziemnej?
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    W wolnym dostępie z Hotbirda jest ok. 20 programów po polsku. Nie są to jednak wszystkie co naziemna. Podstawowe czyli TVP1,2, Polsat itp. są kodowane z satelity.
    Sandacz89
    Level 9  
    Właśnie tak widziałem, że są jakieś tvp kultura, tvp info, mango itp. A czy na fergusonie da radę jakoś szybko ustawić żeby pokazało tylko te polskie i omijać wszystkie kanały arabskie itp ?
    LeDy
    Level 43  
    Oczywiście. Szukanie tylko niekodowane a jeszcze lepiej po transponderze pojedynczo przeszukać i na koniec szukanie tylko niekodowanych.
    Tu wykaz. Te na żółto to niekodowane. https://www.lyngsat.com/Hotbird-13B-13C-13E.html
    Usuwanie również jest łatwe. Najpierw odznaczasz a później usuwasz jednym kliknięciem zaznaczone.
    Sandacz89
    Level 9  
    Tak robiłem wcześniej szukaj niekodowanych to właśnie tak dużo mi wyskoczyło tych co mogę ale między innymi tych zagranicznych co mnie nie interesują.

W sensie każdy transponder oddzielnie przeszukać czy któryś konkretnie?
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    Niekodowane to te bez €. Jest ich sporo -ok. 500-więcej i wśród nich te "arabskie".
    Wg. tego wykazu transponder np.10758V nadaje kodowane ale również te na żółto czyli w wolnym dostępie. Na 10796H podobnie. 10930H nie ma sensu bo wszystkie kodowane. Te kodowane € aby nie było na liście musisz usunąć a inne poprzesuwać.. Tak powstanie ci twoja lista.
    internick
    Level 35  
    I znów sprowadzamy się do problematycznego, tandetnego sprzętu z dobrą reklamą. Sorry, ale miałem kiedyś i nigdy więcej.
    W pierwszym lepszym tunerze na Linuxie z wielu stron (ogromne wsparcie) możesz pobrać listę, wgrać w trzy minuty i mieć podział polskie, FTA, sport, muzyka, XXX, itp. O tu przykład (pierwsza lepsza, są oczywiście dokładniejsze): Ferguson/Ariva/103 - Wszystkie kanały zablokowane
    A tuner na Linuxie może być Combo lub jak nie masz dziś kasy to kupujesz DVB-S2 z wolnym slotem na głowicę DVB-T w przyszłości. I przy napływie gotówki dokupujesz i dostawiasz.
    LeDy
    Level 43  
    Też miałem i też nie. Jak miałem to sprzęt był dobry a nawet przodujący.
    Sandacz89
    Level 9  
    Wybrałem transpondery które mają polskie programy niekodowane i udało mi się ustawić 20 kanałów. Póki co musi wystarczyć aż nie podłączę anteny siatkowej albo nie zainwestuje w coś co mi pozwoli odbierać dalej satelita na więcej niż 2 dekoderach. Dziękuje za pomoc!
    LeDy
    Level 43  
    Zbyszeknowak wrote:
    Kup model combo

Sugerujesz Arivę Combo?