Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tom Tom Go 60 - Awaria karty pamięci po aktualizacji oprogramowania nawigacji.

11 Maj 2019 17:13 417 3
  • Poziom 33  
    Witam

Mam pilny problem z nawigacją TOM TOM GO 60.

Nawigacja działała poprawnie jeszcze wczoraj. Zachciało mi się zaktualizować mapy, ale przy okazji map aplikacja MyDrive zainstalowała nową wersję oprogramowania. Po Aktualizacji oprogramowania nawigacji przestało widzieć kartę pamięci. (SanDisk 16 GB) Teraz nie można zainstalować map Europy bo na urządzeniu jest 6345 MB a mapy mają więcej.

Jest jakiś sposób, żeby cofnąć aktualizację?

Karta jest sprawna, przetestowana programem FakeFlashTest, ma deklarowaną pojemność i cała jest sprawna. Inne karty również nie są widziane w urządzeniu (karty 2GB, 8GB, 32 GB)

Jakieś pomysły, sugestie? Nawigacja potrzebna pilnie, bo jutro wyjazd.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3419202.html tu podobne, ale nie wiem jak bardzo.
    Nie ma tu pomocnych, to może tam siedzą ? Właściwie nigdy o nic nie musiałem pytać po czytaniu, ale teraz już się z tym nie bawię.
    W ogóle to ciekawy komunikat lata w tym tomtomie
    Tom Tom Go 60 - Awaria karty pamięci po aktualizacji oprogramowania nawigacji.
  • Poziom 33  
    Tak widziałem to, w dyskusji na forum dowiedziałem się, że można usunąć aplikacje i zainstalować ponownie lub wylogować i zalogować, obie rzeczy nie dają rady.

Widziałem temat z suportem, ale dzisiaj mi nikt nie pomoże, żeby zainstalować mapę polski, bo nie pracują, dopiero w poniedziałek.

Na forum GPS też już byłem, tematów nie zakładałem, ale poczytałem o pirackich botloaderach, jakoś mi się to nie widzi.

Masakra, najwyżej trzeba będzie kupić pakiet i jechać na Google maps...

Dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Właśnie udało mi się zainstalować mapy, nie obyło się bez problemów, ale już działa.

Rozwiązanie:

Nie mieściła się mapa na urządzenie, więc trzeba było usunąć wszystkie możliwe dodatki i pliki z urządzenia. Po tym dało się zainstalować najmniejsza z map europy dostępnych w pakiecie (bez budynków w 3D).

Po zainstalowaniu map, udało się zrobić format karty w urządzeniu i zainstalować pełne mapy z wszystkimi dodatkami.

Problemem jak się okazało, faktycznie było przeciążenie serwerów i w okolicach 40-50% pobierania map wyrzucało błąd. Teraz już działa.