Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o weryfikację rozmieszczenia czujek w domu jednorodzinnym

szymkow 11 May 2019 17:54 465 1
Optex
    szymkow
    Level 2  
    Witam i proszę o pomoc. Na wstępie: Tematy podpięte przeczytane.

Planuję zainstalować alarm do domu, w którym tynków jeszcze nie ma. Jestem blisko powiązany z branżą automatyki. Na ten moment potrzebuję weryfikacji i konstruktywnych uwag odnośnie umiejscowienia czujek i osprzętu. Po tym fakcie będę planował jak położyć kable - ile żył i które czujki na jednym obwodzie. Producent alarmu nie wybrany są tylko typy, które wydają się spełniać wymagania przyszłościowe. Poniżej fakty oraz pytania. Z góry dzięki za pomoc doświadczonym osobom.

Założenia:
    1. Cały dół oprócz łazienki ma w oknach (tarasowe też) 2w1 magnes z inercją (Satel). W łazience tam gdzie okno jest prysznic.
    2. Salon ma kominek więc czujka PIR+MW.
    3. Wjazd do garażu zabezpieczony tylko pilotem (kiedyś otwarcie bramy podłączę). 4. Czujka PIR+MW z wiadomych przyczyn.
    5. P.pokój ma PIR z ochroną podejścia + syrena.
    6. Dodatkowo u dołu czujnik dymu i gazu przy piecu w łazience.
    7. Sterowanie rolet będzie podłączone w przyszłości.
    8. Piętro to czujka PIR na klatce pod sufitem.
    9. Każdy pokój na piętrze to tylko magnesy na oknach.
    10. Centrala umieszczona na strychu.
    11. Syrena zewnętrzna pod dachem - wysokość strychu.
    12. Manipulatory chcę 2 tj. w wiatrołapie i na piętrze w korytarzu.

Pytania:
    1. Czy warto 2w1 tj. kontaktron z inercją czy osobno? Dla tarasowych wtedy 2 x kontaktron + inercja osobno? dużo wątpliwości mam bo okno tarasowe jest ze słupkiem ruchomym.
    2. Łazienka na dole wystarczy kontaktron i w p.pokoju PIR z kontrolą podejścia?
    3. Czy na piętrze coś więcej niż zwykły kontaktron w oknach?
    4. Czy na jednym kablu 6 żył puścić 1 x kontaktron + magnes z inercją (czyli dwie czujki)?
    5. Czy zawsze podwójne kontaktrony? Chodzi o okna tarasowe drugiej połowy nie da się otworzyć bez otwarcia pierwszej. blokują się nawzajem. Można dać jeden kontaktron tylko + inercje?

Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
    borysiuk
    Level 10  
    Ja w swoim domu zainstalowałem czujniki ruchu, bo przecież włamywać może wejść przez szybę nie naruszając czujników z magnesami.