Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z słuchawkami Corsair i Razer

11 Maj 2019 23:21 366 5
  • Poziom 2  
    Mam pewien problem z nowymi i starymi słuchawkami, w poprzednich słuchawkach Razer Electra V2 cały czas miałem takie głośne "elektroniczne bzyczenie" jakby zmutowany szum przy słuchaniu muzyki, graniu lub innych rzeczach.
    Aktualnie posiadam Corsair Void RGB PRO 7.1 Wirless i mam z nimi również problem, po jakimś czasie słuchawki zaczęły szumieć przy krótkich dźwiękach / powiadomieniach systemu, lub rozmowy na discordzie, przy nagłym zmienieniu muzyki lub wyłączenia programu tak jakby skok i strzela w słuchawkach.

https://www.youtube.com/watch?v=jBKee-1GaBw

Takie coś dzieję mi się przy zmienianiu poziomu głośności... jutro będę miał szansę sprwadzić czy jest to wina oprogramowania sterowników, na innym komputerze, na razie zależy mi na podsunięciu pomysłów co z tym zrobić.
    Wyłączyłem kartę dźwiękową od realteka (z zintegrowanej karty w biosie), wyciszyłem mikrofon, wyłączyłem inne urządzenia / oprogramowania dot. dźwięku, które nie są powiązane z corsairem.

Nie mam pojęcia czy to dobry dział forum, jeśli nie to prosiłbym moderatora o przeniesienie tego do normalnego działu :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Kraniec_Internetów napisał:
    HardneDSteel napisał:
    akie coś dzieję mi się przy zmienianiu poziomu głośności...

Mam słuchawki Razer Kraken Chroma 7.1. Mam tak samo, ale jest to normalne.
    Co natomiast dzieje się podczas:
    HardneDSteel napisał:
    po jakimś czasie słuchawki zaczęły szumieć przy krótkich dźwiękach / powiadomieniach systemu, lub rozmowy na discordzie,

tego nie wiem. Może jakbyś wysłał próbkę dźwięku, możnaby coś wymyślić.

Nie wydaje mi się, żeby to było normalne, bo przy zmianie głośności nawet normalnej muzyki lub kogoś na discordzie tak mam, w pubgu miałem takie skoki / przerywanie dźwięku, w momencie gdy ktoś strzelał z innego teamu, rzucał granata, lub zmieniała się bariera dźwiękowa (a w dodatku nawet jak przeskakiwała mi piosenka na youtubie)
    Patrzyłem również na drugim komputerze i występuje ten sam problem.

A tutaj próba szumu przy teście
    https://www.youtube.com/watch?v=xwI-0mhKdRQ&feature=youtu.be
  • Poziom 2  
    ##############refresh
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    Brzmi głupio ale zobacz czy masz uziemione gniazdko od komputera. Albo dotknij obudowy kompa słuchając czegoś przez słuchawki. Miałem coś podobnego (buczenie) ze słuchawkami Corsair HS50 i pomogło zerowanie gniazdka.