Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 407 3.0 - Gorący silniczek fotela kierowcy

12 Maj 2019 16:03 315 7
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem z silniczkiem sterowania elektrycznego fotela. Jest on bardzo gorący. Co może być przyczyną? Sterowanie działa bez zarzutów.
  • Poziom 3  
    Myślisz, że wymiana silnika zamknie sprawę?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jest gorący gdy działa, czy tak ma na stałe ?
    Jest pamięć ustawienia fotela ? Może pozycja się nie zgadza, i cały czas silniczek usiłuje skorygować ustawienie fotela ?
  • Poziom 3  
    Nie ma pamięci. Trudno stwierdzić kiedy dokładnie się nagrzewa, bo ja to auto dopiero kupiłem. Ale sprawdzę dziś dokładnie i dam znać. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 3  
    Dziwne... Jak odkryłem zagrzany silniczek, to odłączyłem go i zostawiłem tak na noc. Wczoraj podłączyłem ponownie kostkę zasilającą i problem zniknął. Silnik zimny, działa sterowanie fotelem. Nie działa jedynie ogrzewanie, ale myślę że to nie jest powiązane, bo grzanie nie działa też w fotelu pasażera.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    A kostka ile ma przewodów ? Weź kup jakiś "kontakt spray" do elektryki, i popsikaj w kostkę. Obejrzyj styki, może śniedzieją.
    Przewody, czy wypinając wtyczkę, nie ruszasz też przewodami, które przypadkiem są w ruszanym miejscu uszkodzone i zwierają.
    Czasem naprawa polega na wyjęciu i włożeniu wtyczki, bo jej styki nie kontaktują. Ruszysz, i znowu działa :)
  • Poziom 3  
    Sprzedałem tego złoma.