Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P9 lite VNS L21 - Po włączeniu ekran czarny i telefon tylko zawibruje.

12 Maj 2019 16:53 384 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam pytanie co do tego modelu. Czy pasuje do niego ekran z wersji p9 lite 2017, ponieważ mam taki (co prawda rozbity dotyk, ale działa) a w tym co próbuję uruchomić, po włączeniu na ekranie jest tylko małe rozjaśnienie takie jak na zdjęciu (reszta ekranu czarna) dodam że też nie zapala się dioda powiadomień i nie ma żadnego dźwięku. Ekran chciałem podmienić żeby sprawdzić czy to uszkodzona płyta czy ekran powoduje że telefon się nie uruchamia. Chyba że to i to.
    Huawei P9 lite VNS L21 - Po włączeniu ekran czarny i telefon tylko zawibruje.
  • Poziom 34  
    Nie, to zupelnie inne wyswitelacze i tego od wersji 2017 nie uzyjesz w starszej wersji i odwrotnie.

Zdjecie ewidentnie wskazuje na pekniety wyswietlacz.
  • Poziom 8  
    Czyli będę musiał coś kupić do tego modelu. A czy to że nie zapala się dioda powiadomień nie wskazuje na uszkodzoną płytę ?
  • Poziom 34  
  • Poziom 8  
    Podmieniłem wyświetlacz na sprawny i telefon się włączył, ale został na logo. Włącza się tylko na kablu bo bateria słaba. Na każdej kombinacji klawiszy robił tak samo. Dodatkowo nie ładuje baterii, nie świeci dioda powiadomień. Na płycie głównej zauważyłem lekkie zaśniedzenie styków przy gnieździe taśmy ekranu, oraz wewnątrz usb. Dałem płytki do myjki, ale po myciu już ekran nie startuje więc chyba płyta całkiem padła. Mam pytanie co do tego ładowania, czy ta dolna płytka z usb odpowiada za ładowanie baterii?
  • Poziom 8  
    Nikt nic nie podpowie?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dolna płytka odpowiada za ładowanie. Jakie masz aktualnie napięcie na baterii?? Jeżeli jest tam śledź od dłuższego czasu to pozostaw płytę w myjące na minimum dobę....
  • Poziom 8  
    Jednak to uszkodzona płyta główna, bo podmieniłem na inną (tyle że wraz z inną dolną płytką) i telefon działa. Ta stara dolna płytka też działa (ładuje się telefon) z tą "nową" płytą główną.
    Mam natomiast inny problem, bo w tej płycie głównej co zamieniłem chyba jest coś też uszkodzone. Mianowicie nie działa Wifi i bluetooth. Przyciski się przesuwają, ale są takie słabo niebieskie i po jakimś czasie wraca na pozycję off. Raz mi się włączyło wifi i znalazł dostępne sieci, ale nie zdążyłem się połączyć bo się wifi wyłączyło. Adres mac jest zidentyfikowany w informacji o wifi. Jest możliwość, że to oprogramowanie?
    Jest tu android 7 C432B504, próbowałem już przywracać system i bez efektu. Ciekawe czy da coś roolback do androida 6.
  • Poziom 34  
    Uszkodzony uklad WiFi, podobny problem co w P8 Lite.
  • Poziom 8  
    Wykonałem na próbę roolback, niestety nie pomogło. Naprawa Wifi pewnie nie opłacalna?
  • Poziom 8  
    Proszę zamknąć temat.