Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 5s, Iphone 6 - Brak reakcji na ładowanie, odpala na zasilaczu serwisowym.

Przemko21 12 May 2019 22:49 540 4
    Przemko21
    Level 25  
    Na stole leżą 2 iphony, 5s (A1457) oraz 6 (A1586). Objaw identyczny, czyli brak reakcji na ładowanie.
    Klient mówi, że miał podłączone oba do ładowania w TIRze, po tym oba przestały ładować.
    Baterie okazały się padnięte.
    Po podmianie baterii na nowe telefony uruchamiają się lecz dalszy brak ładowania a ikona baterii wskazuje praktycznie rozładowaną.
    Ładowarka 5V, 2A sprawna na 100%, inne fony chodzą bez problemów, łącznie z innymi iphonami.
    Na zasilaczu serwisowym odpalają. Pobór prądu Iphone 5S - 0.7-1A, Iphone 6 - 0.7--1.1A

Brak reakcji również na podpięcie do komputera.

Moje myśli kierują się w stronę układów IC U2, czyli tzw. chargerów.

Dobrze myślę?

Jeżeli tak to czy IC 1610A2 będzie pasował zarówno do jednego, jak i drugiego telefonu?
    KRY5PIN
    Level 36  
    A podmieniałeś taśmy ładowania???
    RafalB

Level 28  
    Przemko21 wrote:
    Moje myśli kierują się w stronę układów IC U2, czyli tzw. chargerów

TriStar nie jest chargerem ale dobrze kombinujesz ponieważ ten układ jest pierwszy na linii Lightning i części ulega uszkodzeniu. a2,a3 czy też a3b są wymiennne pomiędzy sobą
    Przemko21
    Level 25  
    KRY5PIN wrote:
    A podmieniałeś taśmy ładowania???

taśmy podmienione, bez zmian

Dodano po 1 [minuty]:

RafalB wrote:
    TriStar nie jest chargerem ale dobrze kombinujesz ponieważ ten układ jest pierwszy na linii Lightning i części ulega uszkodzeniu. a2,a3 czy też a3b są wymiennne pomiędzy sobą

Czyli biorę się za wymianę tychże układów
    Przemko21
    Level 25  
    Iphone 5s ruszył po wymianie Tristara U2.

Z S6 mam problem gdyż, po zdjęciu układu U1700 brakuje jednego pada, dokładnie B6.
    Jest szansa, że bez tego pada Iphone będzie chodził ?