Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie biurka taśmą led

12 Maj 2019 23:41 105 2
  • Poziom 5  
    Witam. Zastanawiam się nad kupieniem taśmy led RGB smd 5050 aby umieścić ją pod biurkiem. Chcę przykleić tą taśmę bardziej z tylnej części biurka bliżej ściany, abyedy oświetlały ścianę. I teraz pytanie. Czy taśma led smd 5050 będzie lepszym wyborem niż smd 3528? A może lepiej byłoby wybrać ledy programowalne przez Arduino? Długość mojego biurka wynosi 180 cm więc najlepszym wyborem byłaby taśma 2 metrowa. Dodatkowo myślałem aby jakoś poprowadzić tą samą taśmę w obudowie komputera, który stoi pod biurkiem ale jeszcze nie mam pomysłu jak to zrobić i czy działałoby to tak jak powinno. Oraz jest jeszcze kwestia sterownika. Myślałem nad wyborem najbardziej standardowego pilota ze sterownikiem. Tylko nie wiem zbytnio gdzie go umiejscowić ale najlepszym miejscem dla niego był spód biurka. Opcjonalnie zastanawiałem się nad innymi sterownikami które umozliwialyby mi sterowanie diodami za pomocą mojego telefonu itp. W sumie najbardziej zależałoby mi na zarządzaniu diodami z poziomu mojego komputera.
    Czy w takim zastosowaniu taśmy led będę potrzebował profilu aluminiowego, który miałby za zadanie odprowadzać ciepło? Czy jednak nie jest to jednak jakieś niezbędne? Oraz czy jest konieczne Montowanie tzw szybki do tego, która miałaby za zadanie rozpraszać światło?

(Chciałbym uzyskać podobny efekt jak na filmie [od 40 sekundy]).

Jestem w tym całkowicie zielony, więc proszę Was o sensowną pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Dla takiego efektu potrzebujesz diody programowalne na sterowniku ws2812 i sterownik do tego wszystkie inne taśmy nie mogą załączać i wyłączać poszczególnych diod tylko te programowalne. Jeśli chodzi o sterownik to możesz sobie zrobić z arduino albo kupić ale nie wiem jak te kupne. Problemem może być sterowanie z komputera bo o ile w arduino dorzucić coś takiego to pikuś to w komputerze trzeba mieć program który to będzie sterować.
  • Poziom 5  
    Okej. Jeśli wezmę te diody programowalne + Arduino to da się to jakoś podłączyć pod komputer? Ogólnie to nie znam się na Arduino tylko widziałem kiedyś jak mój kuzyn się tym bawił.