Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf Lf czym flashowac sterowni - Soft do sterownika daf Lf. Probuje ugryźć temat

13 Maj 2019 00:04 138 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Pracuje w serwisie Ciężarówek w Anglii. Z racji przepisów mało tu samochodów z wycietym AD Blue. Jak wiadomo Daf w wersji LF do wymazania błędów długoterminowych związanych z emisja NOx wymaga testu drogowego . Serwis załatwia to w ten sposób że flash-uja sterownik za pomocą orginalanego sprzed DAVIE.
    Czym i jak ugryźć temat poza sprzętem oryginalnym.
  • Poziom 19  
    Myślę że nic wiecej sobie nie poradzi, jeszcze jedynie po bdm, ale w takim przypadku nie opłacalne. Napraw adblue błędy przejdą w nie aktywne po 400 dniach same znikną, myślę że to nie jest problem.
  • Poziom 2  
    Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Naprawić nie problem z tym że czasem trudno wykonać test drogowy i nawet serwis sobie czasem z tym nie radzi a błąd dopiero staje się nieaktywny po tym teście. . Prawo w UK jest takie że roczny przegląd nie przejdzie z kontrolką silnika lub emisji na desce.
    Samochody np. dostajemy na usługę przygotowania do przeglądu (M. O. T.).i nie ma zbytnio czasu na samoistnie wymazywanie błędu.
    Stąd ten problem.
    Czy mógł byś mi wyjaśnić bardziej temat,, przez bdm,, ? może tu jest to bardziej opłacalne.

Dodano po 32 [sekundy]:

Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Naprawić nie problem z tym że czasem trudno wykonać test drogowy i nawet serwis sobie czasem z tym nie radzi a błąd dopiero staje się nieaktywny po tym teście. . Prawo w UK jest takie że roczny przegląd nie przejdzie z kontrolką silnika lub emisji na desce.
    Samochody np. dostajemy na usługę przygotowania do przeglądu (M. O. T.).i nie ma zbytnio czasu na samoistnie wymazywanie błędu.
    Stąd ten problem.
    Czy mógł byś mi wyjaśnić bardziej temat,, przez bdm,, ? może tu jest to bardziej opłacalne.
  • Poziom 19  
    Jest to wgranie oprogramowania na stole, warunek że masz co wgrać, trzeba wyczyścić pamięć eprom. To już jest procedura dla osób znających się na mapach sterowników. Nigdy problemu z błędem nie miałem, zawsze po naprawie jak adblue zaczęło dobrze dozować błąd znikał z deski. Pozostawał tylko błąd długo terminowym w sterowniku , z tego co zauważyłem to po 2012r ,nawet wgranie oprogramowania za pomocą Davie to nie usuwa.
  • Poziom 2  
    No tak sprawa bardziej skomplikowana.
    Po 2012 to już EAS 5 tam. Nawet nie ma opcji testu NOx do skasowania błędu.
    W EAS 4 jest i trzeba mieć czasem trochę szczęścia prędzej czy późnej udaje mi się skasować ale jak wiadomo czas to pieniądz 😜.
    OK dziękuje bardzo za pomoc