Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C7 - Ostrzeżenie o zużytych klockach hamulcowych

13 Maj 2019 08:35 1137 6
  • Poziom 2  
    Problem polega na zapalającej się kontrolka okładzin hamulców. Po zapalenie samochodu skręceniu kół w lewo najczęściej się zapala ostrzeżenie o zużytych okładzinach. Przed wymianą klocków nie miałem takiej formacji, że się kończy okładzina ale w servisie powiedzieli, ze są zużyte w 80 % klocki i zaraz będzie trzeba wymienić, więc zakupiłem nowe klocki i wymieniłem je długo po wymianie kontrolka nie zapalała się (trwało to kilka miesięcy) po wymianie kół z letnich na zimowe kontrolka się zapaliła po kilku dniach. Czasami tak jest ze kilka dni nie zapala się. Co możne być przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 40  
    Zaśniedziała wtyczka od czujnika zużycia.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Dzieki jak sprawdze to dam znac.

Dodano po 9 [godziny] 59 [minuty]:

Zrobiłem tak jak mowiles kupiłem sprej do czyszczenia styków i spryskalem je z przodu i z tylu i nie pomogło sprawdzalismy kostki czy prąd dochodzi tak wszystko w normie, juz zmostowalismy kostki tez w normie. Jak zpalam samochod to wszystko wporzadku kontrolka nie zapala się, jak kola stoją prosto tez ok ale po skreceniu w lewo to odrazu się zapala w prawo jak skręcam tez nie zapala sie. Co to za błąd?
  • Poziom 29  
    Sprawdził bym jeszcze ciągłość przewodów czy któryś nie jest uszkodzony i w odpowiednim ułożeniu nie łączy.
  • Poziom 1  
    Witam. Mam ten sam problem. Po skręceniu kół w lewo zapala sie kontrolka zluzycia okładzin klocków. Czy ktoś juz doszedł do tego? Jak to naprawić?
  • Poziom 29  
    Auto na podnośnik. Miernik ustawić na omomierz i kręcić kołami i mierzyć przejście w kablach. Albo skaner np vcds i patrzeć w nim . W ostateczności i za zgoda wszystkich wykodować klocki ze sterownika . Raczej na bezpieczeństwo to nie wpływa.
  • Poziom 27  
    Przerwa w obwodzie kontroli zużycia okładzin, wymiana przewodu między kołem a nadwoziem rozwiąże problem, jeśli kontrola zużycia okładzin ma działać.