Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 6 PLUS - Po wymianie przyciosku HOME nie działa TOUCH ID

13 Maj 2019 09:43 195 10
  • Poziom 22  
    Witam!
    Czy po wymianie przycisku HOME nie ma zadnego sposobu na to aby touch id działał?
  • Użytkownik obserwowany
    A dlaczego miałby nie działać?
  • Poziom 22  
    No nie działa, wymieniłem na nowy, bo stary przycisk HOME przerywał, a czasami wogole nie działał i teraz mam komunikaY
    BŁĄD, NIE MOZNA UKOŃCZyC KONFIGURACJI.

Wgrałem aktualizację do najnowszej wersji i dalej nic. Moze odtworzenie przez iTunes?
  • Użytkownik obserwowany
    I tunes to teraz tylko multimedia. Przycisk masz oryginalny?
  • Poziom 22  
    No chyba tak, zakupiony w GSM-CLUBIE, opisany jako:

iPHONE 6 6 PLUS Taśma + przycisk menu HOME biały ORYGINALNY

Ale z tego co wiem, to TOUCH ID działa tylko na oryginalnym i po wymianie nie bedzie dzisiał i chciałem to potwierdzie czy na pewno tak jest.
  • Użytkownik obserwowany
    Ile jest taniej w takin serwisie niż zwrócić się do apple.
  • Poziom 11  
    Oryginalny przycisk HOME ma swój unikatowy identyfikator, wymiana go powoduje, że touchid przestaje działać. Dodatkowo, np. w iphone 7 i 8 wymiana tego przycisku na inny o oryginalnej budowie sprawia, że nie można używać przycisku home w ogóle, nawet jako home button. Jedyne rozwiązanie w takich wypadkach aby zachować funkcjonujące touchid to próby reanimacji oryginalnego przycisku przez np. wymianę mikrostyku, naprawę taśmy czy w najgorszych przypadkach przelutowanie układu/ pamięci do innego sprawnego.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak więc wymiana w serwisie apple lub innym autoryzowanym.
  • Poziom 11  
    bumble napisał:
    Tak więc wymiana w serwisie apple lub innym autoryzowanym.

Nie zrozumiałeś. Przycisk jest "nie wymienialny", nawet autoryzowanie serwisy tego nie robią. Można jedynie próbować reanimować stary, oryginalny od tego egzemplarza. W każdym innym przypadku touchid nie będzie działać.
  • Poziom 33  
    rafallos5 napisał:

Nie zrozumiałeś. Przycisk jest "nie wymienialny", nawet autoryzowanie serwisy tego nie robią. Można jedynie próbować reanimować stary, oryginalny od tego egzemplarza. W każdym innym przypadku touchid nie będzie działać.

Autoryzowany serwis wymieni caly front z przyciskiem wlacznie i "sparuje" go z telefonem. Apple ma do tego specjalny sprzet.

W oryginalnym pytaniu chodzilo zapewne o to czy jest jakas opcja zrobienia tego samemu. Kiedys cos bylo slychac o przelutowywaniu ukladu ze starej tasmy na nowa, ale nie wiem czy to (wciaz) dziala.