Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wkrętarko-wiertarka NAC CDB2-LI-20V

13 Maj 2019 10:59 2283 4
  • Poziom 4  
    Cześć,

Czy możecie napisać, co sądzicie o produkcie NAC CDB2-LI-20V?

Dane techniczne
    Seria produktu: AkuMultiSystem 20V
    Rodzaj akumulatorów: Li-Ion
    Napięcie akumulatora: 20 V
    Pojemność akumulatora: 2 Ah
    Prędkość obrotowa - I bieg: 0 - 400 obr/min
    Prędkość obrotowa - II bieg: 0 - 1400 obr/min
    Maksymalna średnica uchwytu: 13 mm
    Podświetlenie: LED
    Maksymalny moment obrotowy: 35 Nm
    Zestaw zawiera: wkrętarkę akumulatorową CDB2-LI-20V, dwa akumulatory Li-Ion (20 V / 2 Ah), ładowarkę, walizkę oraz zestaw akcesoriów

Znalazłem na allegro, ocena 4,91 na 141 głosów.

Poszukuję czegoś uniwersalnego, do skręcenia mebli, ale też zawieszenia żyrandola. Czy ten sprzęt da radę? A może coś polecicie innego w podobnej cenie?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    brzozq napisał:
    Poszukuję czegoś uniwersalnego, do skręcenia mebli, ale też zawieszenia żyrandola.

Do skręcania mebli jest zdecydowanie za duża i za ciężka, a żyrandola nie zawiesisz bo nie ma udaru. Nie ma czegoś takiego, co by było uniwersalne w tak szerokiej gamie zastosowań.
    Do skręcania mebli to lepiej rozważ:
    1) albo wkrętak 3,6V (4V) i tutaj do wyboru:
    a) albo "rewolwerowy", czyli z systemem szybkiej zmiany bitów
    b) albo ze sprzęgłem, czyli regulatorem momentu (siły) dokręcania
    Nie spotkałem sprzętu z połączeniem tych dwóch opcji. Takie sprzęty mają stałe i dość wolne ale bezpieczne dla skręcanych mebli obroty. Polecam modele z możliwością przestawiania rękojeści do pracy w układzie wkrętaka.
    2) albo wkrętarkę 10,8V (12V)
    Taki sprzęt jest nieco większy od wkrętaka 3,6V, ale ma znacznie większą moc i większe obroty z płynną regulacją. Możesz już nim wiercić, nie tylko w drewnie ale i w metalu typu listwy aluminiowe.
    Polecam sprzęty Parkside.
    brzozq napisał:
    A może coś polecicie innego w podobnej cenie?

Jeśli chodzi o prace typu wieszanie żyrandola to do amatorskich lub pół-profesjonalnych zastosowań polecam
    1) albo Parkside 20V z udarem. Podobna cena, a 3 lata gwarancji i przede wszystkim masz udar, który jest podobny (siłą wiercenia) jak w zwykłej podstawowej "domowej" wiertarce sieciowej
    2) albo po prostu sieciową wiertarkę o mocy 700 czy 800W (znacznie taniej niż akumulatorowa).
  • Poziom 42  
    Tego parksajda mam i mogę szczerze pochwalić. Robi robotę. NAC z kolei kupiłem diaksa i trzeba trochę przerabiać podstawę by aku parkside pasowały. Nożyk wystarczy. Ale jak wspomniano wkrętarka solidna ale ciężka jak cholera.
  • Poziom 4  
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    @brzozq na co się zdecydowałeś?

Finalnie zdecydowałem się na PowerMat WIERTARKO-WKRĘTARKA AKUMULATOROWA 14.4V PM-WA-14.4V / PM0583.

Kupiłem na allegro w pakiecie z drugim akumulatorem oraz zestawem bitów w cenie 169zł.

Aku szybko się ładują, ale i starczą na długo. Jest wskaźnik wykorzystania.

Może nie jest najlżejsza z wymienianych opcji, ale nie jest też ciężka. Przy skręcaniu mebli poszło gładko.
    Tutaj pokierowałem się raczej ceną i wielkością zestawu. Stwierdziłem, że to i tak na domowy użytek jako wkrętarka, nic więcej.
    Dobrze leży w dłoni, dobrze się pracuje nią.

Jedyny minus jaki znalazłem to latarka - zaczyna świecić w momencie działania silnika. Moim zdaniem powinna świecić przy bardzo lekkim naciśnięciu spustu bez uruchamiania silnika, aby móc oświetlić miejsce pracy przed wkręcaniem. Niedawno pracowałem na modelu, który właśnie tak działał. Dopiero ciut mocniejsze wciśnięcie spustu uruchamia dopiero silnik, lżejsze pozwala oświetlić pole.