Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarko-wiertarka NAC CDB2-LI-20V

13 Maj 2019 10:59 84 2
  • Poziom 3  
    Cześć,

Czy możecie napisać, co sądzicie o produkcie NAC CDB2-LI-20V?

Dane techniczne
    Seria produktu: AkuMultiSystem 20V
    Rodzaj akumulatorów: Li-Ion
    Napięcie akumulatora: 20 V
    Pojemność akumulatora: 2 Ah
    Prędkość obrotowa - I bieg: 0 - 400 obr/min
    Prędkość obrotowa - II bieg: 0 - 1400 obr/min
    Maksymalna średnica uchwytu: 13 mm
    Podświetlenie: LED
    Maksymalny moment obrotowy: 35 Nm
    Zestaw zawiera: wkrętarkę akumulatorową CDB2-LI-20V, dwa akumulatory Li-Ion (20 V / 2 Ah), ładowarkę, walizkę oraz zestaw akcesoriów

Znalazłem na allegro, ocena 4,91 na 141 głosów.

Poszukuję czegoś uniwersalnego, do skręcenia mebli, ale też zawieszenia żyrandola. Czy ten sprzęt da radę? A może coś polecicie innego w podobnej cenie?

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    brzozq napisał:
    Poszukuję czegoś uniwersalnego, do skręcenia mebli, ale też zawieszenia żyrandola.

Do skręcania mebli jest zdecydowanie za duża i za ciężka, a żyrandola nie zawiesisz bo nie ma udaru. Nie ma czegoś takiego, co by było uniwersalne w tak szerokiej gamie zastosowań.
    Do skręcania mebli to lepiej rozważ:
    1) albo wkrętak 3,6V (4V) i tutaj do wyboru:
    a) albo "rewolwerowy", czyli z systemem szybkiej zmiany bitów
    b) albo ze sprzęgłem, czyli regulatorem momentu (siły) dokręcania
    Nie spotkałem sprzętu z połączeniem tych dwóch opcji. Takie sprzęty mają stałe i dość wolne ale bezpieczne dla skręcanych mebli obroty. Polecam modele z możliwością przestawiania rękojeści do pracy w układzie wkrętaka.
    2) albo wkrętarkę 10,8V (12V)
    Taki sprzęt jest nieco większy od wkrętaka 3,6V, ale ma znacznie większą moc i większe obroty z płynną regulacją. Możesz już nim wiercić, nie tylko w drewnie ale i w metalu typu listwy aluminiowe.
    Polecam sprzęty Parkside.
    brzozq napisał:
    A może coś polecicie innego w podobnej cenie?

Jeśli chodzi o prace typu wieszanie żyrandola to do amatorskich lub pół-profesjonalnych zastosowań polecam
    1) albo Parkside 20V z udarem. Podobna cena, a 3 lata gwarancji i przede wszystkim masz udar, który jest podobny (siłą wiercenia) jak w zwykłej podstawowej "domowej" wiertarce sieciowej
    2) albo po prostu sieciową wiertarkę o mocy 700 czy 800W (znacznie taniej niż akumulatorowa).
  • Poziom 41  
    Tego parksajda mam i mogę szczerze pochwalić. Robi robotę. NAC z kolei kupiłem diaksa i trzeba trochę przerabiać podstawę by aku parkside pasowały. Nożyk wystarczy. Ale jak wspomniano wkrętarka solidna ale ciężka jak cholera.