Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris - Ocena uszkodzenia opony [FOTO]

13 Maj 2019 14:44 285 3
  • Poziom 4  
    Witam, na wstępie chciałbym poinformować że jestem początkującym kierowcą i proszę o wyrozumiałość.
    Ostatnio podczas zmieniania opon zimowych (175/60/R14) na letnie postanowiłem stworzyć dwa komplety na stalowych felgach gdyż miałem 3 felgi z clio o rozstawie pasującym do mojego auta.
    Dokupiłem 4 felgę o podobnym rozstawie u wulkanizatora i założyłem komplet opon otrzymany od poprzedniego właściciela (185/60/R14).
    Po wykonanych operacjach zauważyłem zaraz po wyjeździe dużo cięższe prowadzenie auta oraz większe ściąganie w koleinach. Po konsultacji z doświadczonymi kierowcami stwierdzili iż zmiana rozmiaru opon na szersze powoduje w/w objawy.
    Niemniej jednak wczoraj podczas oględzin auta przed wyjazdem zauważyłem na oponach mikropęknięcia po zewnętrznej stronie opon przedniej osi (one nie są w głąb z tego co sprawdzałem) [foto].

Toyota Yaris - Ocena uszkodzenia opony [FOTO] Toyota Yaris - Ocena uszkodzenia opony [FOTO] Toyota Yaris - Ocena uszkodzenia opony [FOTO] Toyota Yaris - Ocena uszkodzenia opony [FOTO]

Czy należy wymienić przedni komplet opon? Dodam że opony wyprodukowano 10 tygodnia 2016 r (odczyt z opony).
    Jeżeli byłaby konieczność wymiany to warto zmienić na szerokość zalecaną przez producenta 155 bądź 175?
    I ostatnie pytanie czy różne szerokości opon przód/tył wpłyną negatywnie na komfort jazdy.
  • Poziom 4  
    Co mogło wpłynąć na tak szybkie zestarzenie przedniego kompletu?
    Jeśli wymienić wg zaleceń to mogę miec 175/65 przód i 185/60 tył bo opony z tyłu są dobre?
  • Poziom 27  
    Bez paniki, Yaris jest lekki i raczej nie będziesz uprawiał jazdy sportowej. Moim zdaniem można spokojnie dojeździć te opony.