Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przychody Infineona nadal nie rosną - firma rewiduje prognozy na kolejny kwartał

ghost666 13 Maj 2019 15:14 423 0
 • Przychody Infineona nadal nie rosną - firma rewiduje prognozy na kolejny kwartał
  Przychody firmy Infineon Technologies pozostają na tym samym poziomie w ostatnim kwartale, co w poprzednim. W drugim kwartale 2019 roku przychody wyniosły 1,98 miliarda euro - jedynie o 1% więcej niż w pierwszym kwartale tego roku. Perspektywy na trzeci kwartał tego roku wyglądają podobnie.

  CEO firmy, Reinhard Ploss (na zdjęciu po lewej) komentuje: "Na razie boom się skończył, impet popytu osłabł. Pod koniec marca zareagowaliśmy na ten trend, dostosowując nasze prognozy na ten rok i przygotowując się na niższy poziom wzrostu niż wcześniej planowano. Jednocześnie działaliśmy konsekwentnie tak, aby skutecznie zarządzać bieżącym cyklem produkcji i obniżać koszty". Dodał on też, że firma będzie kontynuowała realizację swoich strategicznych inicjatyw inwestycyjnych, opartych na długoterminowym zaangażowaniu na rynkach, takich jak elektromobilność, samochody autonomiczne, energia odnawialna, systemy serwerowe i komunikacja mobilna.

  Przychody w segmencie rozwiązań motoryzacyjnych i zabezpieczeń cyfrowych wzrosły, podobnie w segmencie sterowania mocą przemysłową, a ale mocno spadły m.in. w segmencie zarządzania energią. Jak dodaje Ploss, niewypłacalność Qimonda i zaniechanie jej działalności spowodowały stratę netto w wysokości 18 mln EUR w ciągu ostatniego tylko kwartału.

  Infineon poinformował, że wzrost sektora motoryzacyjnego w ostatnim kwartale został osiągnięty dzięki wyższemu popytowi na napędy elektryczne i systemy wspomagania kierowcy. Przychody segmentu zabezpieczeń cyfrowych wzrosły o 10% w ujęciu kwartalnym, głównie ze względu na wzrost liczby wydawanych kart płatniczych; przychody z sektora wbudowanych kart SIM (eSIM) dla pojazdów również znacznie wzrosły w porównaniu z poprzednim kwartałem.

  Spadek był głównie obserwowany w sektorach takich jak napędy przemysłowe, fotowoltaika i sprzęt gospodarstwa domowego. W przypadku części z tych sektorów spadek odzwierciedla słabszy popyt wynikający z wykorzystywania dużych zapasów komponentów zasilających dla szerokiej grupy aplikacji. Z kolei w sektorze mobilnym spadek w II kwartale jest rzeczą normalną, jak wskazuje Infineon.

  W całym roku finansowym 2019 Infineon spodziewa się wygenerować przychody w wysokości 8 miliardów euro, ±2%, co odpowiada prognozowanemu wzrostowi o nieco ponad 5% względem poprzedniego roku podatkowego. Będzie to spowodowane wzrostem przychodów z elektroniki motoryzacyjnej i przemysłowej.

  MOSFETy mocy wbudowane w układy scalone

  W tym tygodniu Infineon zaprezentował również nową technologię. We współpracy z firmą Schweizer Electronic AG firma opracowała proces osadzania MOSFETów mocy w układach scalonych. Jak informują spółki, znacznie poprawi to wydajność systemów 48 V (standardowe zasilanie w autach elektrycznych i nie tylko), jednocześnie zmniejszając ich złożoność. Pierwszy technologię tą zastosować ma Continental Powertrain.

  Uważa się, że wbudowanie MOSFETów mocy otworzy nowy rozdział możliwości elektryfikacji samochodów hybrydowych. Dzięki wbudowaniu MOSFETów mocy w układy scalone, nie są już one lutowane na płytce, ale są w pełni zintegrowane. Wynikające z tego korzyści termiczne pozwalają na zwiększenie gęstości mocy, a integracja systemu umożliwia m.in. dalszą poprawę niezawodności. Te zalety mają doprowadzić do zwiększenia mocy lub opłacalności systemów 48 V.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334667

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9747 postów o ocenie 7914, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.