Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

łączenie odcieni kostki brukowej

minimaxi 13 May 2019 20:06 300 4
    minimaxi
    Level 15  
    Witam. Doradźcie proszę w temacie doboru ocieni kostki brukowej. Przed domem mamy obszar ok. 12mb x 9mb -trzy pasy po 4 mb -ogrodowy/domowy/garażowy. Miała być kostka szara melanż o nazwie nerino, ale uznaliśmy, że zbyt jednolicie i chcieliśmy zrobić inny odcień w pasie środkowym do drzwi domu w odcieniu o nazwie late.

Czy tam zasady łączenia kolorów oraz oglądamy wykonania i nigdzie nie ma takich połączeń :( Kolory zimne łączone z zimnymi a ciepłe z ciepłymi.
    Jaki odcień dodać do ożywienia naszej kostki? Czt proponowany w środku ciepły late nie będzie się "gryzł" z zimnym nerino? - szkic oddaje istotę problemu, dochodzą do tego grafitowe obrzeża, paski/szlaczki rozdzielające, itp.

Albo inaczej -czym ożywić taki szary melanż ?
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    User removed account
    Level 1  
    minimaxi
    Level 15  
    drobok dzięki! Oczywiście, że sam zdecyduję, tylko jak oglądam przykłady to zawsze łączy się tak jak już wyżej pisałem. Nawet nie chodzi mi o to, że Ty/Ktoś da mi ostateczne rozwiązanie, ale właśnie o to, jakie kolory/tonacje można połączyć ze sobą -taki to jest temat. Na pewno nie można łączyć wszystkiego, ale szary połączony z grafitem, to dla mnie ubogość kolorystyczna...
    palmus
    Level 33  
    To wyłącznie twoja decyzja.Jeżeli nie robisz bizantyjskiego ogrodu to kolorowe kostki pod domem zupełnie nie mają sensu.To oczywiście moje zdanie.A dlaczego? Bo dekoracja to rośliny i od biedy mała architektura.Przypomnij(cie) sobie czasy pierwszych kostek betonowych. Były szare.Potem pojawiły się te czerwonawe.I co? I rozpętało się szaleństwo kolorowania zwłaszcza w chodnikach miejskich.A wygląda to teraz żałośnie. Kup ładną kostkę i starannie ją ułóż.I nie rób na niej plam z oleju samochodowego i grillowego.Będzie wystarczająco ładnie.
    m_trybulec
    Level 2  
    Spójrz sobie do poradnika na stronie firmy Buszrem. Zwłaszcza omówienie tematu "Dobór kostki".