Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak podłączyć tv z dekoder i kinem domowym

13 Maj 2019 20:40 279 19
  • Poziom 10  
    Witam
    TV Tcl P60 , dekoder Polsatu Hd 5500s , kino domowe Lg dh 7620T taki zestaw.
    A moje pytanko brzmi jak podłączyć tv żeby np z yotube leciała muza przez głośniki kina domowego. Mam podłączony dekoder Polsatu do kina więc jak włączę do dźwięk idzie przez kino ale jak zrobić żeby ze smart tv tzn yotube był dźwięk przez kino????
    Z góry dzięki za podpowiedz!!
  • Użytkownik obserwowany
    Dekoder CP do kina. Kino hdmi arc do tv arc. Z dekodera masz dźwięk w kinie obraz w tv i z tv masz dźwięk w kinie.

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam teraz zerknąłem z tv musisz podłączyć przez optyczne.
  • Poziom 10  
    Super widzę że jest rozwiązanie wielkie dzięki tylko mam prośbę możesz bardziej to opisać co i jak bo trochę zielony jestem z tym tematem :)

Dodano po 10 [minuty]:

A jeżeli chodzi o wejście sluchawkowe to kabel jack który podłącze do Tv a optyczny do kina dobrze rozumie??
    https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-optyczny-toslink-jack-vitalco-1m-7731058348
  • Użytkownik obserwowany
    Nie.
    Jeśli cyfrowo to adapter spdif - toslink.
    Jeśli (prościej) jack 3,5mm - rca kabelek.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak. Oczywiście.
  • Poziom 10  
    TV mam podłączony hdmi do dekodera.Z dekodera kablem euro / rca do kina

Dodano po 2 [minuty]:

Gdy mam włączony Polsat i chce przez kino włączam w kinie aux i gra

Dodano po 6 [minuty]:

Jak podłączyć tv z dekoder i kinem domowym Jak podłączyć tv z dekoder i kinem domowym Jak podłączyć tv z dekoder i kinem domowym

Dodano po 1 [minuty]:

Takie mam wejścia w sprzecie
  • Użytkownik obserwowany
    To teraz zostaje adapter spdif na toslink. Ale w tv masz hdmi arc. W kinie wejście hdmi ale dziwnie opisane. Najpierw sprobuj po hdmi tv arc do kina. Tylko w tv ustaw dźwięk na hdmi. Powinno zadziałać. Sprawdź na kablu od datki zanim kupisz drugi.
  • Użytkownik obserwowany
    Dzwiek z tv w kinie domowym
  • Poziom 10  
    tak zrobiłem tylko jest problem bo w tv nie moge znalezc jak przestawic dzwiek na tv. A nie ma nic do tego ze kino ma tylko wejscie hdmi bez arc?

Dodano po 12 [minuty]:

a powiedz mi bo widze ze z tylu TV jest wejscie SPDIF do czego one jest?
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    To jest cyfrowe dźwięku a ty w kinie masz optyczne cyfrowe i potrzebny ci adapter. W tv w ustawieniach musi być wybór głośniki tv albo wyjście na urządzenie zewnętrzne.
  • Użytkownik obserwowany
    A po hdmi z tv nie działa?