Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 1.4 16v - Tylna wycieraczka

13 Maj 2019 20:42 300 7
 • Poziom 12  
  Witam, wczoraj zakupiłem samochód marki VW Polo 1,4 16v 2000 rok (6n2). Mam problem z tylną wycieraczką bo stanęła po środku i w ogóle nie chodzi, spryskiwacz w niej działa. Sprawdzałem multimetrem jej kostkę i w żadnym z 4 styków nie ma napięcia czy to na włączonym zapłonie czy na włączonej wycieraczce, bezpiecznik nr 6 sprawdzony miernikiem i przewodzi, wiec jest cały. Sprawdzałem miejsce gdzie wsuwa się bezpiecznik multimetrem i jeden styk pokazuje 00.01V, a drugi przy wciskaniu manetki na ruch wycieraczki pokazywał mi 00.14v.. Macie jakie sugestie? Mam sprawdzić przekaźnik, który to numer w takim razie? Czy mogę podać bezpośrednio z drugiego akumulatora na styki w silniczku wycieraczki by sprawdzić czy ruszy, czy jest zatarta?
  Chciałbym się jeszcze zapytać jaki bezpiecznik odpowiada za poruszanie się lusterka z przycisku do ustawienia go prawe lusterko w ogóle nie drgnie, wiec musze je całkowicie demontować, czy tylko zdjąć jego szklany wkład? Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Możesz podać na krótko napięcie jak masz schemat kostki wycieraczki. Wpisz w Google fuse and relay box polo i kod tego auta i wyskocza ci opisy. Chyba nie wyczerpaleś do końca możliwości poszukiwań.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Napięcie mierzyłeś względem masy czy na bezpieczniku? Bo napięcia które podałeś sugerują brak zasilania (o ile mierzyłeś względem masy).
 • Poziom 12  
  Przewód czarny dałem do karoserii auta na mase, a czerwonym mierzyłem napięcia z wyciągniętym bezpiecznikiem. Tak samo w kostce, brałem z karoserii auta.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  OK. To prawidłowo mierzyłeś :)
  Czyli na bezpieczniku nie masz zasilania skoro jest 0V (chyba, że źle to opisałeś i masz tam 14V po włączeniu manetki a napisałeś 00.14V które ja zrozumiałem jako 0,14V).
  Może podawaj napięcie w woltach bez części dziesiętnych.
 • Poziom 12  
  Witam. Przepraszam, że odpisuje dopiero teraz. Jednak mój błąd, bo źle masował miernik i pokazywało złe wartości, na bezpieczniku po włączeniu zapłonu jest powyżej 12V, a w tym przewodzie na zdjęciu w czarno - żółtym przewodzie wskazuje mi 12V na włączonym zapłonie, czyli prąd dochodzi, ale dlaczego gdy wciskam manetkę to działa tylko spryskiwacz, silniczek się zatarł i sprawdzić go na krótko?
  Mam jeszcze pytanie o lewą przednią szybę, gdy wciskam włącznik opuszczania/podnoszenia szyby słychać takie cykanie charakterystyczne silniczka, ale nie rusza szyba.. Spadła z szyny, czy co się dzieje? Oczywiście jestem świadomy, że muszę zdjąć boczek by dowiedzieć się co i jak, ale chce się zorientować jaka to może być przyczyna tego.
 • Poziom 12  
  Ale w środku czy jak? Czy jakiś przycisk odpowiada za to?