Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć termostat NEST do pieca Junkers Cerapur Modul 14 kW

14 Maj 2019 00:47 312 10
  • Poziom 3  
    Witam,
    posiadam Piec - Junkers Cerapur Modul ZBS 14/100 3-E. Na piecu zainstalowany jest regulator - Junkers CW 400 + czujnik temperatury zew., w pokojach mam zainstalowane dodatkowo termostaty pokojowe, które podłączone są do rozdzielaczy. Całość ogrzewanie podłogowe.
    Sterownik CW 400 jest zamontowany na piecu i steruje piecem na zasadzie krzywej grzewczej czyli pogodówki oraz w wybranych godzinach włącza podgrzewanie ciepłej wody. (P.S. nie wiem dlaczego panowie od instalacji nie zamontowali w salonie było by dużo wygodniej a teraz już się nie da, trzeba by było kuć ściany i prowadzić kable).
    Nest miałby służyć przede wszystkim do sterowania przez internet i włączenia grzania ciepłej wody bez podchodzenia do pieca
    Miałem zamiar kupić MB-LAN2 - Moduł sterowania przez internet, ale słyszałem, że nie działa najlepiej i polecono mi Termostat NEST.
    Teraz mam problem bo nie mam pojęcia jak podłączyć termostat do pieca. Wyszukałem schemat połączenia przewodów heat link ale nie mam wiem jak heat link powinien być podłączony do pieca.
    Dzięki, pozdrawiam.

• Użytkownik obserwowany
    Cwu jest niezależna. Mam fw100 z pogodowka i junkersa zab14c. Mozesz sterować grzaniem przez styki chyba nadrzędne. Czyli jeżeli sterownik chce załączyć kociak i termostat to kocioł się załączy. Jeśli termostat nie chce załączyć to nie. Jeśli sterownik wyłącza kocioł to termostat tez nie załączy . Mam głowice inteligentne i sterownik właśnie podłączone do netu i monitoring z app. Głowica wykrywa spadek temp i załącza kocioł. Jeśli pogodowka pozwoli ten się załącza i grzeje pomieszczenie nawet jedno gdzie spadła temperatura. Nie pamietam gdzie podłączyłem. Ale cwu nie mozesz kontrolować ani nic innego. Nie ma modułu pełnej kontroli a jedynie grzanie przez styki beznapieciowe.
  • Poziom 3  
    To znaczy, że nie można za pomocą Nest włączyć grzania cwu w dowolnym momencie?
    A jak w ogóle podłączyć haet link do pieca, pod nr 3 to znaczy LR Ls, a może nr 30 - Przyłącze elementów magistrali np. regulatora ogrzewania?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    domin1202 napisał:
    nie wiem dlaczego panowie od instalacji nie zamontowali w salonie było by dużo wygodniej a teraz już się nie da, trzeba by było kuć ściany i prowadzić kable

Można kupić zestaw bezprzewodowy Buderusa: RMF200+RC200RF
    Nie wiem, czy już jest dostępny w Polsce, ale ja kupiłem w Niemczech przez internet.
  • Poziom 3  
    A więc pozostaje nabyć MB-LAN2 - Moduł sterowania przez internet? Trochę lipa, znajomy ma i strasznie narzeka.
  • Poziom 15  
    NB_LAN2 Zgadza sie że bardzo słabo działa. Ile masz obiegów na instalacji. jezeli tylko jeden to zakup sobie CT200. Jest do jednego obiegu ale z modułem wifi ewentualnie CR100 rt bezprzewodowy do CW400
  • Poziom 3  
    A może Bosch EasyControl Adaptor - 7 736 701 560 - konwertuje następujące protokoły na EMS
    i odwrotnie:
    • iRT (Intelligent Room Thermostat) dla UBA w wersji 3.7;
    • OpenTherm®, wersja 4.0
    wówczas Heat Link podpiąć przez OpenTherm i będzie dziłać???
  • Poziom 3  
    Kontaktowałem się z Serwisem Junkers. Dowiedziałem się, że jedyną możliwą opcją podłączenia sterownika NEST (lub innego) jest zakup Adaptera Bosch EasyControl - 7736701598 i podłączenia go przez wejście OpemTherm.
    Sterownik Bosch CT200 steruje jedynie głowicami na kaloryferach, nie nadaje się na ogrzewanie podłogowe.