Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka 2019-skaner co kupić?

limak00 14 May 2019 08:54 399 5
    limak00
    Level 10  
    witam,
    co kupić?
    szukam urządzenia wielofunkcyjnego atramentowy, zależy mi na dobrym dostępie do zamienników(każdy chce drukować a tuszu nie ma później kto kupić). Stary sprzęt był brother 115c ale padł po latach, a kserować wydrukować nieraz trzeba :/
    Wstępnie myślę o brother dcp j105-( mediexpert ok. 555 zł)
    jak z cena tuszy do niej ?
    Chciałbym orientacyjnie dowiedzieć się, którego producenta obrać za cel, aby w przyszłości mieć luz dostęp do zamienników, jeśli ktoś poda konkretny model z własnego doświadczenia tez ok. I chyba już z wifi. Jakość myśle by na szkicu roboczym była czytelna bo tej często używałem do kserowania liczy się ekonomia.
    Dzieki za pomoc:)
    xxkachellxx
    Level 14  
    W moim przypadku Epson L365 dobrze się sprawuje, tusze za grosze na znanym portalu aukcyjnym, jedna butelka mi starcza na moje warunki 3 lata, są nowsze modele ich, zero problemu z strony drukarki, serwis też w porządku (tydzień w serwisie z mojego powodu - wpadła mi izolacja z przewodu - bez problemu naprawili), jedna konfiguracja z WIFI i pozniej każdy komputer z windows wystarczy wyszukiwanie drukarek włączyć i sam wyszukuje, z telefonami też nie ma problemu.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Level 37  
    Też polecam urządzenia wielofunkcyjne Epson. Jest tanio i całkiem dobrze odkąd wprowadzili fabryczny system stałego zasilania tuszem. Jeśli drukujesz okazjonalnie to rozważ model bez stałego zasilania. Są w zasadzie dwa razy tańsze w zakupie. Kardridze z tuszem są w cenie po 1 czy 2 zł za sztukę, za kolor. Wbudowane WiFi działa świetnie. Chyba większość modeli może drukować bez marginesów, co nie jest podobno często spotykane u konkurencji.
    Jak drukarka po iluś tam setkach stron wywali potrzebę czyszczenia "pampersa" to za 30 zł kupujesz magiczny program i resetujesz. Tak na prawdę "pampersa" trzeba czyścić dopiero po drugim albo nawet trzecim resecie.
    limak00
    Level 10  
    No i kartki musi pobierac od dolu. Pod drukarka kartki bo jak w szafce będzie to nie ma miejsca u góry na kartki np.stojące
    MaRciNoOs
    Level 26  
    Brother będzie OK ;) nie musisz kupować nowego urządzenia bo na rynku sporo jest też tych używanych. J100/105/132/152/172, konstrukcyjnie są to praktycznie te same urządzenia. Możesz pomyśleć nad 552DW bo ma już ona duplex. Pytanie jakie są Twoje preferencje co do sprzętu? Podajnik dla skanera? Druk dwustronny? Ile miesięcznie stron drukujesz?