Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepływ powietrza - czy podczas prania w pralce jest swobodny przepływ powietrz

14 Maj 2019 09:11 297 8
  • Poziom 3  
    Wiadomość czeka na poprawę przez autora.
  • Poziom 3  
    Bosch Maxx 5

Dodano po 2 [minuty]:

pytanie moje jest takie - czy podczas prania ubrania "oddychają" czyli czy się nie zakiszą i czy jest przepływ powietrza

Dodano po 5 [minuty]:

pomocy, to dla mnie ważne
  • Poziom 3  
    Pralka stara. Nie znam reguł fizyki. Pytanie jest głupie, ale dla mnie zasadnicze. Czy pranie oddycha, czyli czy ma swobodny dostęp powietrza,

Dodano po 36 [minuty]:

czy ktoś może mi pomóc?
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się, bo nie jestem specjalistą w tej materii, ale gdy wrzucam pranie, to bęben i cała komora bębna jest pusta, tzn. jest tam świeże powietrze wpuszczone przez drzwiczki bębna, gdy pralka (drzwiczki z przodu) pobiera wodę, to wyraźnie do mniej więcej połowy bębna no i gdy bęben się kręci to miesza wodę, pranie i powietrze... Tak to widzę...
  • Specjalista AGD
    VVV112 napisał:
    pytanie moje jest takie - czy podczas prania ubrania "oddychają" czyli czy się nie zakiszą i czy jest przepływ powietrza

Pranie to nie ogórki kolego ;-)

Pralka w bardzo małym stopniu oddycha sama, na tyle małym, że zostawiona mokra i zamknięta zapleśnieje.

Generalnie idea jest taka, że jak chcesz prać wyjmujesz ciuchy z brudownika, wkładasz, włączasz, po skończonym praniu ciuchy wyjmujesz i suszysz.

Jak zostawisz je po praniu w pralce na kilka dni to będą capić stęchlizną.

PITERRR napisał:
    Odpowietrznik bebna jest z tyłu pralki.

Nie będzie. Odpowietrzenie zespołu piorącego odbywa się przez dozownik.