Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot partner tepee 2013 1,6 - 12v po stacyjce z kabiny

14 Maj 2019 10:11 66 4
  • Poziom 10  
    Witam,

Proszę o pomoc w znalezieniu zasilania po stacyjce w ww aucie.
    Chce podłączyć cb radio, rejestrator i moduł bt.
    Znalazłem bezpiecznik gniazda 12v i mam taka przejściówkę na dodatkowy obwód z bezpiecznikiem ale bezpiecznik gniazda 12v ma stale zasilanie podczas gdy samo gniazdo reaguje na stacyjke (dla mnie dziwne)
    Na forum peugeota dostałem info zeby sie wpiąc w BSI ale troche sie boje, że cos popsuje.
    Chciałbym tez uniknąć rozbierania plastików na konsoli (mam automat i nie dostanę sie łatwo do gniazda 12v)
    Moze jest jakiś bezpiecznik który jest żywy po uruchomieniu stacyjki lub zapłonu?
    Jeśli juz miałbym sie wpinać do wtyczki bsi to rozumiem ze trzeba odizolować odpowiedni kabel i sie w niego wlutować?

Pozdrawiam
    Kuba
  • Poziom 15  
    CB radio najlepiej podepnij do zapalniczki. Ja ładowarkę od rejestratora podpinałem pod kabelek sterujący radiem (seat). Przekręcasz kluczyk i masz z automatu wystartowaną ładowarkę. Wysiadasz i wyciągasz kluczyk ładowarka rejestratora sama się wyłącza i nie musisz o niej myśleć i ci nie zeżre akumulatora. :-)
  • Poziom 10  
    tomtim123 napisał:
    CB radio najlepiej podepnij do zapalniczki. Ja ładowarkę od rejestratora podpinałem pod kabelek sterujący radiem (seat). Przekręcasz kluczyk i masz z automatu wystartowaną ładowarkę. Wysiadasz i wyciągasz kluczyk ładowarka rejestratora sama się wyłącza i nie musisz o niej myśleć i ci nie zeżre akumulatora. :-)

Wszystko sie zgadza ale nie chcę wiszącego kabla do cb.
    Szukam właśnie takiego źródła sterowanego stacyjką.
  • Poziom 15  
    To może podepnij się bezpośrednio do kabla od stacyjni od tyłu, tylko sprawdź czy jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki to czy odcina ci napięcie od zapalniczki.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomysl ale chyba juz lepiej wpiać się do tego BSI