Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGA 26.410 2003r ze skrzynią biegów ASTRONIC - brak biegów

14 Maj 2019 11:09 147 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    przeglądałem całe forum i zauważyłem że w naszych autkach jest dużo problemów z skrzynią ASTRONIC, jednak żaden post nie pasuje dokładnie do mojego problemu więc postanowiłem utworzyć nowy wątek. Posiadam Mana TGA z automatyczną skrzynią biegów w ostatnim czasie wymienialiśmy komplet sprzęgła wraz z kołem i do tego była oddana kaseta skrzyni do regeneracji bo auto nie redukowało biegów z 9 i 7 trzeba było aż zdławić silnik i zapalić ponownie żeby przebił bieg na niższy czasami pomagało przełączenie na ręczne sterowanie i kierowca przebiją biegi ręcznie w dół. Jednak po wymianie sprzęgła i regeneracji kasety samochód odmówił kompletnie posłuszeństwa. Biegi działają tylko przez około 10minut po odpaleniu samochodu jednak gdy ten się zagrzeje auto zaczyna głupiec nie widzi żadnych biegów, jest tylko "N". Błędy na desce wyskakują następujące: TCU03117-00, TCU03171-08,TCU00190-08,TCU03124-00,TCU03198-08 Czy może ktoś mi pomóc?? Auto było w 3 warsztatach i sam nie wiem co już mam robić, każą wymieniać: Olej w skrzyni, Siłownik sprzęgła, Sprzęgło, kasetę a w 1 to najlepiej całą skrzynie. Czy miał ktoś może podobny problem i może mi pomóc?? Zaznaczę jeszcze raz sprzęgło było wymieniane komplet wraz z kołem i do tego kaseta była regenerowana 2 razy. Podczas wymiany sprzęgła siłownik nie był wymieniany bo warsztat uznał ze jest dobry..
  • Poziom 30  
    03124;błąd mechaniczny, droga sprzęgła.3117; magistrala danych CAN , samoczynne doregulowanie, wadliwe sprzęgło.03171-08; magistrala CAN :elektroniczna regulacja silnika z EDC, błędny sygnał.03198-08;magistrala CAN;względna prędkość obrotowa kół z EBS, EBC2 (WSI), błędny sygnał.Może warto podmienić na próbę siłownik sprzęgła lub uważnie przyjrzeć się jego okablowaniu.A widelec łożyska wyciskowego sprawdzony? Nie ma luzów?Jeśli masz możliwość podpięcia pod komputer to można sprawdzić czy droga sprzęgła mieści się w zakresie.
  • Poziom 2  
    dzięki za info :) jutro będziemy działać i sprawdzać to dam znać ,, właśnie ja to od początku mam ochotę wymienić ten siłownik chodź trochę kosztuje ale w podobnych postach gdzie czytałem to w 70% była wina siłownika ale tak mi namieszali w tych warsztatach że aż sam zwątpiłem
  • Poziom 30  
    Coś jeszcze jest nie tak z prędkością obrotową silnika błąd 00190 ( czujnik, wtyczka , kabelki) zniekształcony sygnał.No i błąd 03198, jeśli nie masz błędów w EBS to raczej trzeba szukać przyczyny w skrzyni . Tachograf dziła prawidłowo?
  • Poziom 2  
    kilka dni się nie odzywałem ale do rzeczy.. Pożyczyłem od znajomego siłownik wczoraj założyłem go i jak ręką odjął niema żadnych błędów z skrzyni wszystko chodzi jak należy (może trochę zgrzyta jak auto wbija bieg na luz.) Zdam relacje dokładnie co i jak we wtorek jak auto zrobi jakieś 200-300km czy wszystko jest ok czy jeszcze coś tam jest nie tak.. Ale na chwilę obecną chyba walnęła mi pompa od podnoszenia kabiny bo wczoraj to była udręka elektrycznie nie podnosi a ręcznie kabinę podnoszę a ona opada jak tylko przerwę na minute to kabina z powrotem opada na sam dól i chyba się tak z godzinę męczyłem..(dolewałem oleju ale wybija przy wężykach i korki czyli pompa siadła?? ) ehh zawsze coś wyjdzie że trzeba naprawić i tak w kółko :(
  • Poziom 2  
    Po dzisiejszym dniu próby i przejechaniu autem jakiś 160km dalej jest coś nie tak.. Autko z N nie może wbić biegu na 3 słychać jak coś trzeszczy ale bieg nie chce wejść i wyskakuje błąd TCU03155-00 po przekręceniu na R z powrotem N w końcu wchodzi 3 i działa normalnie. Lub trzeba zgasić samochód odpalić ponownie i wtedy wchodzi bez problemu na bieg 3 . Czy to może być spowodowane? jakaś rada?? czego szukać?
  • Poziom 28  
    Jezeli jesteś pewien sprzęgła, to podmienil bym kasetę mechanitroniki.
    Sprawdz jakie masz ciśnienie na wejsciu do skrzyni powinno byc 7.5 bara.

Dodano po 3 [minuty]:

Jezeli jesteś pewien sprzęgła, to podmienil bym kasetę mechanitroniki.
    Sprawdz jakie masz ciśnienie na wejsciu do skrzyni powinno byc 7.5 bara.
    Jakie jest cisnienie na pompie?
    Podaj droge sprzegla,
  • Poziom 25  
    .... niestety nadchodzi ten czas kiedy bedziesz musial wreszcie sciagnac skrzynie i wymienic synchronizatory ;)