Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Służebność przejazdu co myślicie ?

14 Maj 2019 15:25 585 12
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Tommy82
    Poziom 39  
    Jak chcesz wojować to wezwać geodetę a potem postawić płot. Po 25 latach mógł się zasiedzieć (już po 20). Szczególnie jak mu te 4 metry zrobi kuku. Czemu sobie nie zrobi drogi na tych 4 metrach?

Na pewno będzie różną makulaturę produkował pytanie tylko czy ma Cie za co chwycić i czy jesteś tak czysty jak uważasz.

Jak geodeta postawi słupki to ich zniszczenie podlega karze. Jak gość nie ma żadnego tytułu pewnie nawet nie będzie w stanie wnieść sprzeciwu do tego co geodeta zrobi.

Najlepiej zadzwoń do jakiegoś geodety bo to jest jakoś bardziej skomplikowane. A ja geodetą nie jestem.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    FishuPro
    Poziom 21  
    Może znajdź specjalistę od prawa budowlanego niech kieruje Twoimi krokami bo widać "sąsiad"
    to jakiś pieniacz więc przywal mu paragrafami i będziesz miał typa z głowy.
    madamsz1
    Poziom 21  
    Wydaje mi się, że można wyciągnąć wszystkie papiery, akty własności i dojść do ładu i składu. W ostateczności założyć sprawę. Podpytaj prawników. A z drugiej strony jak taki "dobry" sąsiad to nie wiem czy warto się tam budować. Ja dwie działki odpuściłem chociaż cena była dobra - ale sąsiedztwo było "dziwne".
    Tommy82
    Poziom 39  
    Jak by źle żył z rodzina zapewne tak jest że chce się zasiedzieć po 30 latach w dobrej wierze jest 20.
    Można by poszukać spadkobierców może któryś był by zainteresowany przerwaniem mu biegu zasiedzenia ;) spadkobierca powinien mieć takie prawo.
    Można by go też tym postraszyć.
    Może sąsiad jakąś samowolę budowlaną postawił...
    vodiczka
    Poziom 43  
    mycek2012 napisał:
    Nie zamierzam go blokować i daje mu drogę lecz on chce na papierze mieć.
    Jeżeli dajesz to dlaczego obawiasz się dać na papierze?
    mycek2012 napisał:
    Przeniosłem sąsiadom drogę brzegiem działki.
    Czy ta stara droga była zapisana jako służebność czy nie?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Tommy82
    Poziom 39  
    @mycek2012

Komu podała?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    płetwa
    Poziom 30  
    Kolego tylko prawnik, nie gadaj z gościem. Odżałuj parę złotych bierz papiery pod pachę i przedstaw jak sprawa wygląda, a prawnik Cię pokieruje.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1