Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HDMI + DisplayPort - Monitor podłączony do laptopa nie widzi sygnału

julia7777 14 May 2019 17:05 7791 8
Optex
    julia7777
    Level 5  
    hej, zakupiłam laptopa lenovo legion, chciałam podłączyć do niego monitor DELL i pokazuje się informacja na monitorze ENTERING POWER SAVE MODE.

Laptop Lenovo windows 10 ( wyjście HDMI ) + Monitor DELL ( wyjście DispalyPort )

Monitor DELL P1913S - na monitorze ustawiłam aby wyjście czytał z dispalyport

domyślam się że coś w konfiguracji,

jak wchodzę w ustawienia ekranu, nie widzi ekranu, klikam wykryj, jest informacja że nie wykryto.

proszę o jakieś wskazówki :))
  • Optex
    nomudrek
    Level 36  
    Czym jest połączony laptop z monitorem? Jeśli to sam kabel to on działa tylko w jedną stronę czyli ma wejście od Display port a wyjście to HDMI, prawidłowo będzie działać jeśli połączymy wyjście HDMI z Display Port konwerterem jak ten z linku.
    https://www.x-kom.pl/p/415371-przejsciowka-gembird-adapter-hdmi-do-display-port-bialy.html
  • Optex
    julia7777
    Level 5  
    laptop z monitorem jest połączony kablem hdmi dispalyport, tak jak pisałam , w laptopinie jest hdmi a w monitorze display port, i taki właśnie kabel mam i tak jest połączone,

Dodano po 9 [minuty]:

HDMI + DisplayPort - Monitor podłączony do laptopa nie widzi sygnału
    nomudrek
    Level 36  
    Ten kabel jak pisałem działa tylko w odwrotną stronę niż potrzeba, to jest kabel Display port do HDMI. Proszę zakupić taki adapter jak podałem w linku inaczej nie zadziała. Na zdjęciu wyraźnie pisze, że działa on tak jak pisałem od Display port do HDMI.
    https://www.morele.net/adapter-av-gembird-ada...ayport-usb-a-hdmi-czarny-dsc-hdmi-dp-1795254/
    julia7777
    Level 5  
    to rozumiem że do tego adaptera będe potrzebować jeszcze kabel dispaly port --> display port ?

Dodano po 8 [minuty]:

bo z adaptera włożę końcówkę hdmi do laptopa, i do adaptera z drugiej strony wloże kabel dispaly port i i tak samo do monitora display port, dobrze rozumiem ?
    julia7777
    Level 5  
    dziękuje bardzo za pomoc :)

a mam pytanie bo słyszałam że pod niektórymi laptopami ( kartami graficznymi ) monitora nie da się podłączyć

czy do mojego. lenovo legion Y530 karta graficzna nvadia , napewno będzie można ?
    nomudrek
    Level 36  
    Z uwagi iż dopiero w ostatnim poście był podany model laptopa wg jego specyfikacji wynika, że jest jeszcze jedna możliwość jego podłączenia do monitora kablem mini Display Port/Display Port.
    https://www.komputronik.pl/category/16709/kable-displayport-mini-displayport.html
    Można podłączyć dodatkowy monitor inaczej nie byłoby gniazd HDMI i Display Port.
    julia7777
    Level 5  
    ok super :) dziękuje za info, w takim razie poszukam dziś na mieście ten kabel, faktycznie są inne wejścia ale nie wiedziałam do czego one służą ;))

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

dziękuje za pomoc, wszystko działa :) pozdrawiam