Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę ładowaną od góry warto kupić?

14 Maj 2019 18:49 264 16
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Otóż zaistniał ogromny problem, gdy naszą 11 letnią pralkę Indesit AVTF129 zjadła rdza i pozbawiła górnej klapy oraz części obudowy. Wspomniany model nigdy nas nie zawiódł, ani razu nie gościliśmy u nas serwisanta i do tej pory nie wiedziałem co to znaczy, dopóki nie zacząłem czytać o produktach tego typu w czasach obecnych... (dosyć bajek czas na konkrety).

Szukam solidnej pralki ładowanej od góry w cenie ok 2000 zł, aby nie padła zbyt szybko i koszty jej serwisowania mnie nie zjadły...

Z tego co wyczytałem na forum oraz innych stronach, to powinienem zwrócić uwagę na:
    - silnik, najlepiej bezszczotkowy
    - metalowy rozbierany bęben
    - wymienne łożyska
    - stabilny i tani w naprawie/wymianie programator?

Proszę serdecznie o opinie i porady fachowców jak i użytkowników, bo materiału jest tyle, że aż trudno to ogarnąć...
    Dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Miszczunio111 napisał:
    A więc staję przed wyborem marki Bosch oraz Electrolux... Wypowie się ktoś o tych markach? Może zasugeruje jakieś modele....

Zwróć uwagę na długość gwarancji.
    Kup taką, która ma dłuższą gwarancję. Są na rynku takie, które mają 5-letnią gwarancję producenta. Wtedy przez te 5 lat, te sterowniki, łożyska i bębny nie będą ci zaprzątać głowy. :)
    Z tego co kojarzę, to Bosch i Electrolux dają tylko 2 lata gwarancji.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    Za to człowiek może przez te 5 lat bawić się w głuchy telefon z serwisem kilka razy, albo czekać na naprawioną pralkę miesiąc albo dwa :) i wyjdzie, że np. przez 5 lat gwarancji jego pralka rok przeleżała w serwisie :).
    Czasem wybór producenta wg długości gwarancji wcale nie jest dobry - tu patrz promocja Candy - 5 lat na wybrane modele a i tak strach było brać :).
  • Poziom 8  
    Witam, staje przed wyborem podanych modeli pralek ładowanych od góry...

BOSCH WOT20255PL
    https://www.electro.pl/pralki/pralka-bosch-wo...PViiqeWNPyllxL1uMR8enLF25XSOZBq4aApYsEALw_wcB

Electrolux EWT11366HGW
    https://m.euro.com.pl/pralki/electrolux-ewt11366hgw.bhtml

Zależy mi na opiniach, tak więc proszę się nie krępować... ;) .
  • Poziom 34  
    Może odpowiem w sposób bardzo brutalny - żadnej.
  • Poziom 8  
    Ryszard49 napisał:
    Może odpowiem w sposób bardzo brutalny - żadnej.

Ok, liczę się z opiniami innych ludzi... Ale tylko wtedy, gdy jest to odpowiednio uzasadnione ;) przydałby się jeszcze jakiś komentarz do tak "brutalnej" odpowiedzi.
    Może ma Pan jakąś inna propozycję w tym przedziale cenowym?
  • Poziom 34  
    Miszczunio111, mam znajomego, który przywozi złom AGD z Niemiec i wszystkie pralki ładowane z góry lądują na złomowisku, Ale to moja prywatna opinia. Wolałbym, aby w tej kwestii wypowiedział się ktoś z autoryzowanego serwisu.
    Ale decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 8  
    Wszystkie pralki ładowane z góry lądują na złomowisku, pewnie z racji rdzy, tak sądzę.
    Niestety nie mam wyboru, ponieważ miejsca nie wystarczy nawet na wersję slim.
  • Poziom 34  
    Miszczunio111, nie rdza jest przyczyną a wybite łożyska bębna i wycieki wody.
  • Poziom 8  
    Z tego co się orientuję, to w obu przypadkach są one wymienne.
    Chyba że wprowadzono mnie w błąd.
    Bosch ma plastikowy bęben i wymienne łożyska.

Bosch
    Panie Marcinie, przykro nam, lecz w naszej obecnej ofercie nie występuje model pralki ładowanej od góry, z bębnem metalowym. Urządzenia dostępne na naszej stronie (https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/pranie-i-suszenie/pralki/pralki-ladowane-od-gory) posiadają wymienne łożyska i rozbieralny bęben, lecz jest on wykonany z tworzywa sztucznego.

Co do Electrolux, to znalazłem link do części.
    https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-elec...pralki-electrolux,0,EWT11366HGW,m3073296.html
  • Poziom 34  
    Hermanowy napisał:
    Za to człowiek może przez te 5 lat bawić się w głuchy telefon z serwisem kilka razy, albo czekać na naprawioną pralkę miesiąc albo dwa :) i wyjdzie, że np. przez 5 lat gwarancji jego pralka rok przeleżała w serwisie :).

Myślę, że znacznie przesadzasz. Nie jest tak źle. Serwisy fabrycznie działają sprawnie. Potrafią przyjechać na drugi dzień i zreperować.

Hermanowy napisał:

Czasem wybór producenta wg długości gwarancji wcale nie jest dobry - tu patrz promocja Candy - 5 lat na wybrane modele a i tak strach było brać :).

Strach a niby czemu? Sam już taką mam od roku i na razie nic złego nie mogę na nią powiedzieć. Jeszcze 4 lata gwarancji zostało. :D
    U mamy Candy przeżyła 20 lat! i w końcu brak części spowodował że została zastąpiona nową. Candy robi całkiem dobre urządzenia.
  • Poziom 34  
    ^ToM^, mam zmywarkę już kilka lat i działa bezawaryjnie, tu muszę dodać że jest w domku letniskowym i tak naprawdę zrobiła przez ten okres kilkanascie zmywań. Ale działa bezawaryjnie kilka lat !!.
  • Poziom 13  
    ^ToM^ napisał:
    Hermanowy napisał:

Myślę, że znacznie przesadzasz. Nie jest tak źle. Serwisy fabrycznie działają sprawnie. Potrafią przyjechać na drugi dzień i zreperować.

Hermanowy napisał:

Strach a niby czemu? Sam już taką mam od roku i na razie nic złego nie mogę na nią powiedzieć. Jeszcze 4 lata gwarancji zostało. :D
    U mamy Candy przeżyła 20 lat! i w końcu brak części spowodował że została zastąpiona nową. Candy robi całkiem dobre urządzenia.

Ja sam miałem Candy MyLogic10 jakieś 15 lat. Złego słowa nie powiem. Była cicha, efektywna. W końcu padł krzyżak i łożyska, programator świrował, pompa czasem nie wylewała, plastiki popękały, więc w zeszłym roku szukałem zastępcy, bo stwierdziłem, że za dużo tego na naprawy. Szukałem pralki z wydłużoną gwarancją producenta, a jedyne wtedy to były Amica z dokupioną gwarancją i kilka modeli Candy w promocji. Po poczytaniu opinii, wizytach w kilkunastu sklepach i kilku serwisach dałem sobie spokój z Candy.

A co do działania serwisu producenta, to mimo, że Electrolux słynie z opłacania opinii w necie, to mimo wszystko przebija się masa zaząleń na ich serwis i częste wymigiwanie się od gwarancji.

Dodano po 8 [minuty]:

Miszczunio111 napisał:
    Witam, staje przed wyborem podanych modeli pralek ładowanych od góry...

BOSCH WOT20255PL
    https://www.electro.pl/pralki/pralka-bosch-wo...PViiqeWNPyllxL1uMR8enLF25XSOZBq4aApYsEALw_wcB

Electrolux EWT11366HGW
    https://m.euro.com.pl/pralki/electrolux-ewt11366hgw.bhtml

Zależy mi na opiniach, tak więc proszę się nie krępować... ;) .

Kupiłem tego Boscha dla rodziny w zamian za jakiegoś innego starego. Pamiętam, że zastanawiałem się jeszcze wtedy nad Candy i Electroluxem (Candy bo była promocja na 5 lat gwarancji, Electrolux bo miały dozownik wbudowany w korpus pralki, a nie w klape), ostatecznie padło na sprawdzony model o starej konstrukcji.

Działa od ponad roku bez problemów, nie jest zbyt cichy i jest bardzo wrażliwy na wypoziomowanie - trochę czasu spędziłem nad jego ustawieniem, bo potrafił wpadać w wibracje, ale ostatecznie się udało.
  • Poziom 25  
    Bęben to jest to co się kręci i zawsze jest stalowe jak na razie :-)

Zapewne autorowi wątku idzie o kocioł - to się nie doszukasz stalowego - nawet Miele robią już tylko plastikowe w pralkach z górnym ładowaniem.

Jak chcesz mieć możliwość wymiany łożysk - bierz AEG/ELECTROLUX - tam jest zastosowana taka piękna technicznie koncepcja wymiany łożysk - całych kompletów
    zwanych łożyskami EWT - na czym polega ta koncepcja pokazuje np: https://www.youtube.com/watch?v=qOx5km-7rik
  • Poziom 34  
    r103 napisał:

Zapewne autorowi wątku idzie o kocioł - to się nie doszukasz stalowego - nawet

Tak naprawdę to nie kocioł ale zbiornik.
  • Poziom 8  
    A więc , wybór padł na Electrolux... Główne zalety to ten dozownik , szybkość wirowania i niby lepsza konfiguracja programów.
    Zobaczymy co z tego będzie ;)
    Oddałem ostateczną decyzję małżonce ;) , i mam nadzieję że dobrze postawiła. Chętnie podzielę się wrażeniami z prania i funkcji za jakiś czas. Dzięki wszystkim za odpowiedzi