Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA801570 - źle działająca elektronika

Korczi89 14 May 2019 19:44 1266 4
 • #1
  Korczi89
  Level 2  
  Witam, mam problem ze swoim ekspresem. Mianowicie po wymianie uszczelek źle podłączyłem dwa białe kabelki i spaliłem płytę główną. Zakupiłem taką samą (a przynajmniej zgadzającą się z numerem z mojej płyty i wyglądającą tak samo) i po podłączeniu jest nadal coś nie tak. Kontrolka od pojemnika z fusami miga i świeci się razem z kontrolką zasilania. Po włączeniu ekspresu bez problemu przebiegł cykl czyszczenia ale teraz nie mogę zrobić kawy, a jedynie wyjąć szufladę z fusami i włożyć po czym przestaje migać kontrolka zasilania i szuflady z fusami, tłok wykonuje pracę w górę i w dół i to by było na tyle. Kontrolki zaczynają się świecić, ale ekspres nie reaguje na żadne inne przyciski. Po wyłączeniu i włączeniu znowu zaczynają migać kontrolki szuflady i zasilania i cały schemat się powtarza. I teraz pytanie. Czy problemem jest nowa płyta czy jednak uszkodzeniu uległo coś jeszcze?
 • #3
  nioop

  Home appliances specialist
  Wygląda na uszkodzenie także przedniego panela.. Lub zakup niewłaściwej płyty

  Jakie białe kabelki źle podlaczyles? Od ntc? Jak je źle podlaczyles ? A skąd miałeś numery starej płyty ?
  Zrobisz foto naklejki spod zbiornika ? To sprawdzę jaka płyta powinna być u Ciebie.
 • #4
  Korczi89
  Level 2  
  Naklejka jak na zdjęciu. Co do płytki to kupiłem dobierając po numerze na niej. Jeśli ma być inna mogę wymienić. Wyglądają tak samo. Nie wiem od czego są te białe kabelki niemniej jeden był podłączony na dole obok zaworu dwubarowego a drugi na gorze przy płytce. Są takie same, a ja nie popatrzyłem dokładnie na zdjęcie który był gdzie i spaliła się ścieżka na płycie przy wtyczce w której był taki biały kabel i odpowiedzialny jak napisali na płytce właśnie za przełączniki (switches) także może być tak jak piszesz z tymi przełącznikami. Tylko co teraz? Naprawa czy wymiana?

  Dodałem jeszcze zdjęcia mojej spalonej płytki i tej która jest w jej miejsce.
 • #5
  Korczi89
  Level 2  
  Po zmianie przedniej elektroniki nic się nie zmieniło. Nadal wariuje kontrolka od szuflady z fusami a po wyjęciu i włożeniu szuflady pracuje tłok, wraca do pozycji wyjściowej i znowu miga kontrolka szuflady. Może przy okazji złego podpiecia kabli uszkodził się czujnik od szuflady i to z tego powodu?