Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna Bosch PXY875DE3E - dotykowy włącznik nie działa

14 May 2019 20:35 1545 4
  • Level 1  
    Witam,

W płycie przestał mi działać włącznik dotykowy, tzn dotknięcie przycisku włącznika bez szyby działa, z szybą nie. Jeżeli płytę uda się włączyć każdy inny przycisk działa, poza tym nieszczęsnym włącznikiem...
    - próbowałem już szybę wyczyścić alkoholem izopropylowym
    - podłożyć coś pod moduł z przyciskami
    - włożyć termopad pomiędzy przycisk a szybę

Nic z tych rzeczy nie poprawiło sytuacji, a ma ktoś może jakiś pomysł co można by jeszcze spróbować? Przycisk jest skrajny lewy (zaznaczony na czerwono)
    Natomiast szyba od spodu w miejscu styku z przyciskami jest zalana czymś a'la silikon, zastanawiam się czy owy materiał nie powodował permanentnego kontaktu przycisków z szybą
    Pozdrawiam
    Grzesiek
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 2  
    Mam ten sam problem. Udało się go Tobie rozwiązać?
  • Level 9  
    Ja rozwiązałem ten problem tak że, poprawiłem styk ołówkiem między płytą główną A guzikiem, guzik jest wciskany, Widać na nim dwie nóżki gdzie styka się z płytą główną, obydwie strony poprawiłem ołówkiem i wszystko działa jak trzeba.
  • Level 2  
    Ja zamówiłem serwisanta który wymienił moduł sterujący za darmo mimo skończonej gwarancji dwuletniej. Stwierdził że w mojej płycie moduł przedwcześnie się zużywa i producent modułu Przedłużył gwarancję do pięciu lat od zakupu ;/
  • Level 1  
    Dzień dobry,
    mam tę samą indukcję, podobny problem.
    Połowa przycisków dotykowych nie działa.
    Czyszczenie nic nie dało.

Serwis zażyczył sobie koło 1000zł za nową płytkę i wymianę. Sporo.

Czy udało się komuś rozwiązać ten problem w humanitarny finansowo sposób?