Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw e39 - wymiana licznika z low na high, nie mogę wgrać wsadu do 93s66.

14 Maj 2019 20:56 114 5
  • Poziom 22  
    Witam.
    Chcę wymienić w swojej e39 licznik z małym obc (low) na licznik z dużym obc (high).
    Zakupiłem specjalnie zegary z układem 93s66 bo niby łatwo pasoftem zmienić vin i przebieg. Niestety nie da się. Pasoft ma dodatkowo funkcję odczytu i wgrania pełnego wsadu, więc odczytałem wsad, zmieniłem vin i przebieg ręcznie na taki jak mam w aucie ale i tak nie mogę wgrać wsadu. Wyrzuca jakiś błąd algorytmu i po programowaniu zostaje stary vin i przebieg. Czy ta pamięć jest jakoś zabezpieczona przed zapisem? Jest jakiś myk żeby wgrać wsad bez rozbierania licznika, bo układ siedzi za zegarami i chciałbym uniknąć ściągania wskazówek bo to dość ryzykowne.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Numer licznika 6.906.122 HW14 SW13 30 tydzień 2000r
  • Poziom 23  
    Demontaż pamięci i odczyt w programatorze jest najpewniejszy.
    A próbowałeś odczytać że starego i wrzucić do nowego cały wsad?
  • Poziom 22  
    Witam.
    Na te chwilę tak właśnie zrobiłem, musiałem wylutować pamięć bo na płycie nie można jej zaprogramować . Niestety ,albo mam zły kalkulator albo przy zapisie poszło coś nie tak i mam przebieg dwa razy większy niż wpisałem. Jak zaprogramować te pamięć na płycie bez wylutu? Podejrzewam że wystarczy podnieść którąś nogę i to załatwi sprawę.
    Czy może ktoś podać przeliczony mój przebieg na priv.
    263812 mnie wychodzi 2955 0C18 344E i tak wpisałem ale na zegarach mam ponad 525tys.
  • Poziom 33  
    Tą pamięć chyba trzeba odczytać jako 93c66x16