Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amd Athlon 200ge + B450 - Czy będę potrzebował update biosu mobo?

14 Maj 2019 21:52 135 14
  • Poziom 4  
    Dzień dobry,

Naszły mnie pogłoski, aby zadziałał procesor amd athlon 200ge, mobo b350/b450 musi mieć update biosu.
    Mobo jakie zamierzam kupić to Asus Prime B450m-k.
    Zawszę mogę zmienić mobo, lecz musi być w cenie około 200zł
    Jeżeli moba potrzebują update biosu to mogę zrobić to własnoręcznie czy poprosić sprzedawcę jak by dał radę?

Nie wydaje mi się, że muszę podawać resztę części komputera.
  • Poziom 4  
    Co jeżeli sprzedawca nie może pobrać najnowszego biosu? Bo chyba musiał bym mieć drugi procesor, którego niestety nie mam. Jest jakaś inna opcja, np. przez flasha czy coś w tym stylu? Jaka jest wersja podstawowa biosu ,,ASUS PRIME B450M-K" ewentualnie gdzie mogę to sprawdzić przeszukiwałem internet i niestety nie znalazłem żadnej informacji. Myślałem coś o O.C. na tej płytce, ponieważ słyszałem że płyty 450 pozwalają na O.C. athlona 200ge, który ma normalnie ten licznik zablokowany. Kupić lepiej tą płytkę od asusa czy może Gigabyte a320m-S2H.
    Nie zależy mi w jakimś wielkim stopniu na oc.

• Poziom 36  
    Azean napisał:
    Mobo jakie zamierzam kupić to Asus Prime B450m-k.
    Zawszę mogę zmienić mobo, lecz musi być w cenie około 200zł

Ta płyta kosztuje 320 zł i jest bardzo słaba.
    Chyba, że kupujesz używaną, ale to nie zmienia faktu, że jest po prostu słaba.

Sprzedawca powinien wiedzieć, jaka wersja BIOS tam jest. Bez procesora nie zaktualizujesz BIOSu na tej płycie.
  • Poziom 4  
    Znalazłem takie mobo za 200zł, niestety wszystkie się wyprzedały :( Z tego powodu zastanawiałem się nad właśnie tym modelem, lecz wydaje mi się, że decyzja będzie prosta kupię a320m-s2h, a może inne mobo za około 200zł? Słyszałem opinie, że takie wystarcza.
  • Poziom 4  
    Wsm, nie potrzebuje jakiegoś potwora, to nie jest jakaś mainstreamowa bestia wystarczy mi maszynka pod jakiś odcinek streama albo zagrać w jakiegoś Wieśka
  • Moderator - Komputery Serwis
    Za jakiś czas Athlon 200GE przestanie Ci starczyć i będziesz chciał trochę ten komputer rozbudować, niskobudżetowa płyta poważnie te opcje ograniczy.

Najtańsza i jeszcze nie bezsensowna płyta (chociaż do wypasu jej daleko), którą warto wziąć pod uwagę, to Asrock B450M-HDV (ale w starszej wersji, nie w wersji R4.0, wersji 4.0 nie warto kupić). Ta płyta jest niewiele droższa od najnędzniejszych A320, powinna kosztować w granicach 250 złotych.
  • Poziom 13  
    Płyty Gigabyte B450M S2H (250zł) oraz lepsza GIGABYTE B450M DS3H (270zł posiada 4 banki pamięci i moim zdaniem warto dopłacić) według strony producenta obsługują athlona 200ge już od pierwszej rewizji Biosu F1.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Płyty Gigabyte mają gorszą (mimo że częściowo chłodzoną) niż Asrock sekcję zasilania procesora. Dla Athlona 200GE nie będzie to problemem, natomiast patrząc pod kątem ewentualnej zmiany procesora na lepszy chyba bym jednak wolał Asrocka.
  • Poziom 13  
    Wszystkie trzy to bida: 4+3 fazy.
  • Poziom 4  
    Podważam zmianę procesora w przyszłości na jakiegoś ryzena, ale raczej nie w tym roku. Chodzi mi o jakąś płytkę zwracając uwagę na przyszłość i ulepszenia mojego zestawu. Ten asrock wydaje mi się odpowiedni i nie przekracza ceny 250zł. Jeżeli chodzi o kostki ramu to mam zamiar kupić jedną 8gb
  • Poziom 4  
    Zrobiłem błąd, ale nie ma mnie w domu i trochę pisze w pośpiechu. Z góry przepraszam :)