Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrzewanie się laptopa, nagły restart

14 Maj 2019 21:54 141 19
  • Poziom 4  
    Witam. Posiadam laptopa HP Pavilion DV7-4015EV, Phenom II X2, 2,7GHz, 4GB RAM, 250 GB dysk.
    Problem polega na tym, że po prostu przegrzewa się, wentylator głośno chodzi od samego włączenia laptopa. Czy możliwe, że walnięty jest układ chłodzenia? Widoczny na załączonym obrazku. Na procesor nałożona nowa pasta termoprzewodząca. Jestem skłonny do dyskusji. :)
    Przegrzewanie się laptopa, nagły restart Przegrzewanie się laptopa, nagły restart Przegrzewanie się laptopa, nagły restart Przegrzewanie się laptopa, nagły restart Przegrzewanie się laptopa, nagły restart
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 10  
    Przegrzewanie się laptopa może być spowodowane uszkodzeniem samego wentylatora (który z tego względu chodzi głośno). Być może smar stracił swoje właściwości.

Nie możesz łatwo oddzielić grilla od samego wentylatora? 
    Jeśli nie, to: Weź latarkę i idź do ciemnego pomieszczenia. Oświetl latarką łopatki wentylatora i spójrz do wnętrza przez grill - powinieneś tak sprawdzić, czy grill jest zapchany. Możesz też wsadzić do grilla cienki drut.

Oczywiście wyczyściłeś wentylator odkurzaczem (przy zablokowanych łopatkach wentylatora, tak żeby się nie obracał)?

Ile lat ma laptop?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 4  
    Czyściłem sprężonym powietrzem tak żeby się wentylator nie obracał i każdą łopatkę przeczyściłem. Nie przyniosło to jednak efektu.
  • Poziom 10  
    Czyli grill był zapchany, tak?
  • Spec od drukarek
    Jakiej pasty używałeś :?:
    Czy dokładnie oczyściłeś miejsce nakładania nowej pasty :?:
  • Poziom 4  
    widac bylo na lopatkach brud który mozolnie z kazdej lopatki wyciagalem

Dodano po 38 [sekundy]:

pasta silentium , wyczyszczony spirytusem , dokladnie oczyscilem i nalozylem
  • Spec od drukarek
    Jak zdejmiesz chłodzenie to masz nadal ładnie uzupełnione pastą czy są jakieś puste miejsca ?
    Może trzeba zastosować jakiś grubszy termopad żeby odprowadzić więcej ciepła :?:
    Wentylator jeśli szumi / wydaje dziwne dźwięki klasyfikuje się do wymiany.
  • Poziom 4  
    Powiem ci tak , na procesorze po pierwszym wyciagnieciu byly puste miejsca , na grafice nie . Termopad byl lecz niestety no nie w najlepszej kondycji. i byl zalozony na uklad graficzny . Wentylator po właczneniu laptopa np po godzinie od razu z guzika wydaje głosny szum ucisza się i zaraz po nabraniu temperatury jak w tym przypadku 90 stopni , glosno chodzi. Instalowalem dzisiaj windowsa 7 ,do 100 % zainstalowalo i kiedy windows ponownie sie uruchamia widnial napis trwa uruchamianie systemu windows ekran zrobil sie czarny i po chwili po bokach slabo wyrazne logo windowsa sie wyswietlalo i laptop sie wylaczyl. . Mysle ze to przez temperature bo w tej chwili normalnie sie wlacza i nic sie nie dzieje
  • Spec od drukarek
    Trzeba więc założyć odpowiednio gruby termopad na grafikę i będzie dobrze.
  • Poziom 4  
    Zobaczcie zdjecie plyty głownej jak to wyglądalo po zdjeciu ukladu chlodzenia. Czyli jak narazie spróbowac nalozyc termopad bez zmiany ukladu chlodzenia tak ?
  • Spec od drukarek
    Na zdjęciach widać tylko smarki białej, słabej pasty.
    Trzeba założyć odpowiednio gruby termopad żeby odprowadzał ciepło z grafiki i wymienić szumiący wentylator co zostało już wcześniej napisane.
    Zainteresuj się takim termopadem 6,0 W/mK.
  • Poziom 4  
    wentylator jest wraz z ukladem chlodzenia jako calosc , jak wymienic ? . Zainteresuję sie tym termopadem lecz pewnie będe musial go szukac gdzies po necie .
  • Spec od drukarek
    Przy naklejce widać przecież śrubki.
    Rozkręcasz, spisujesz model wentylatora i wymieniasz na nowy.
  • Poziom 4  
    aa oki, boże sorki dzisiaj to juz kompletnie jestem rozbity tym laptopem , mam nastepny problem ale z gwintami przy zawiasach z rozkrecalem laptopa oczywiscie dokladnie kazda srubka i nie zdazylem otworzyc klapy górnej i juz byl zawias wystrzelony . Przykrecony byl na jedną srubke i to jeszcze nie dokladnie . Czy jest ktos w stanie polecic jakis klej aby poprostu na jakis czas bez zbytnych kosztów zrobic to ? .
  • Spec od drukarek
    Po pierwsze staraj się pisać po polsku bo czytać się tego nie da
    Po drugie zrób zdjęcie jak to wygląda bo z opisu ciężko powiedzieć.
  • Poziom 4  
    Oki , przekładam ten post na jutro . Na spokojnie cykne zdjęcie i napisze to po Polsku xD
  • Poziom 10  
    Jeśli części przylegają ściśle do siebie, to najlepszy byłby chyba klej cyjanoakrylowy (np. Kropelka). Przed uruchomieniem laptopa poczekaj tylko, żeby dobrze odparowała.

Dodano po 4 [minuty]:

Wydaje mi się, że można spróbować przesmarować wentylator. Na zdjęciu nr 3 jest nalepka z modelem wentylatora. Odklej ją i sprawdź, czy pod nią nie zobaczysz wału wentylatora, na który możesz nałożyć smar.
    Tylko nie używaj WD-40 bo jest palny, najlepszy byłby lekki olej maszynowy, np. do maszyny do szycia.
    Później naklej starannie tą nalepkę, żeby smar nie odparował.
  • Poziom 4  
    Edytuje post , rozkręciłem laptopa , rozkręciłem wentylator, spisałem sobie wcześniej model wentylatora. Nasmarowałem lecz niestety nic to nie pomogło . Laptop przy nagrzewaniu coraz bardziej buczy . Zostawilem laptopa na 30 minut . Temperatura wzrosła do 87 stopni i ciągle rosła . Przypominam że nic na nim nie robiłem . A wentylator buczał jak oszalały :)
  • Spec od drukarek
    Dalej nie założyłeś termopadów to po czym ma być lepiej ?
    Należy wymienić wentylator, oczyścić wszystko i założyć termopady a następnie skręcić.
  • Poziom 4  
    oki zrobie to jutro :)