Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi HDMI - Acer Aspire TC-705

14 Maj 2019 22:01 93 7
  • Poziom 2  
    Dzień dobry!
    Kupiłem komputer 3 lata temu w sklepie (wiem, zbrodnia, ale musiałem, ot taka sytuacja życiowa). Miał on dedykowaną kartę graficzną, ale jako że nie da się z nią żyć, kupiłem nową i upchnąłem do środka. Pomijam długą historię, jaka się z tym wiązała, ale pointa jest taka, że oprócz wyjścia VGA ze starej GPU nie działa żadne inne. Ani w starym GPU, ani w nowym GPU, ani w zintegrowanej karcie. Żadne wyjście nie jest obsługiwane, monitor przechodzi w stan uśpienia do momentu aż nie włożę kabla do jedynej odpowiedniej wg niego szparki. Szukałem w BIOSie ustawienia, gdzie mogę włączyć to wyjście HDMI, bez którego nie odpalę mojej nowiutkiej karciochy, no i nie znalazłem. Podejrzewam, że musze upgradować BIOSA (mój nosi nazwę p11-b1), ale dziewczyna zgubiła mojego pendrajwa i to trochę utrudnia mi sprawę, bo nie mieszkamy w Polsce, gdzie kilka ich miałem. Czy uważacie, że to chodzi o BIOS? Upgrade powinien rozstrzygnąć sprawę?
    PS. Karta graf. działa, kable działają, wyjścia też, przejściówka VGA-HDMI też.
  • Poziom 11  
    Miałem to samo w tym modelu, potwierdzam że to wina Biosu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    [quote="qwart"]Podałeś w opisie za mało danych,nie wiadomo o jaki model nowej karty graficznej chodzi?[/quadyote]
    MSI Geforce GTX 1050
    Żadnego wyjścia nie widzi prócz jednego, jedynego VGA od karty, która jest od nowości. Od samego początku, od uruchamiania kompa nie reaguje na inne wyjścia.
  • Poziom 2  
    Wyjście VGA od zintegrowanej karty też reklamować?