Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję zasilacza 35V i około 7A wydajności prądowej.

14 Maj 2019 22:47 564 21
  • Poziom 24  
    Poszukuje ma szybko niedrogiego zasilacza z tymi parametrami. Pozdrawiam.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 24  
    Dzięki za linka.
  • Poziom 38  
    Do czego to ma służyć? Bo od tego wszystko zależy, czy może być to zasilacz impulsowy (jak z linku) czy może zasilacz liniowy?
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 24  
    Zasilanie siłownika elektrycznego do 10 razy dziennie .
  • Poziom 38  
    wacek.wacek napisał:
    do 10 razy dziennie .

Rozwiń myśl, nie wiadomo o co chodzi.
  • Poziom 43  
    Rezystor240 napisał:
    Rozwiń myśl, nie wiadomo o co chodzi.
    Widziałeś jak wygląda siłownik elektryczny? Bo skoro nie rozumiesz odpowiedzi i żądasz "rozwinięcia myśli" to chyba nie? Taki siłownik pracuje po podaniu napięcia - czas pracy zależny jest od samego siłownika (w tym jego długości) i zazwyczaj trwa mniej niż minutę.
    Czytając odpowiedź Autora ("Zasilanie siłownika elektrycznego do 10 razy dziennie") rozumieć więc można jako podanie nań napięcia do 10 razy dziennie, w tym każdy z cykli pracy nie będzie dłuższy niż minut ę (dwie, jeśłi ma wykonać ruch "w górę i w dół").
    Myślę, ze jest to wystarczająca odpowiedź., A teraz powiedz - jaki związek z tematem ma Twoje pytanie? Lub inaczej - Po co Ci informacja o ilości załączeń, czy jakakolwiek inna ? Do doboru zasilacza? Czy też może (a na to wychodzi); by zaistnieć w temacie i coś napisać?
  • Poziom 42  
    wacek.wacek napisał:
    Zasilanie siłownika elektrycznego do

Zapewne z silnikiem komutatorowym. To teraz poczytaj jaki jest prąd startu takiego silnika albo po prostu zmierz jego rezystancję i z niej wylicz dla 36V. Zasilacz impulsowy z nawet dwukrotnie przewymiarowaną mocą wyłączy się zanim siłownik drgnie. Celuj raczej w klasyczny transformator i mostek. Cudów tu nie potrzeba
  • Poziom 24  
    Sam już nie wiem który zasilacz dam.
  • Poziom 27  
    Kolego przerabiałem temat z zasilaczem impulsowym do siłownika i lipa, po tym jak się spaliła trzecia sztuka (zaczynałem od 100W, a ostatni miał 250W) był kupiony transformator odpowiedniej mocy, mostek prostowniczy i kondensator... teraz zasilacz działa już kolejny rok bez awaryjnie... Niestety silnik komutatorowy generuje przepięcia w czasie pracy czego nie lubią zwykłe tanie zasilacze impulsowe. Dlatego jak radzą koledzy idź w stronę rozwiązania z klasycznym transformatorem i prostownikiem a unikniesz kłopotów.
  • Poziom 15  
    Trzeba bylo dać diodę zaporowo równolegle z siłownikiem.
  • Poziom 27  
    ppc napisał:
    Trzeba bylo dać diodę zaporowo równolegle z siłownikiem.

Kolego, była i dioda, i kondensatory filtrujące, a nawet był transil i co ??? I nadal była lipa.... Silnik siłownika kręci w dwie strony, do tego długi (kilku metrowy przewód zasilający). Start to zawsze ciężki rozruch. Po zmianie zasilacza na klasyczny problemy zniknęły... więc po co było dalej kombinować z zabezpieczaniem kolejnego zasilacza impulsowego???
  • Poziom 24  
    Mam uszkodzony zasilacz do della. Padła pamięć. Ale zasilacz sprawny. Daje 19.5 volta. Ma uklad przetwornicy uc3843 i może by się dało podbić do 24 chociaż?
  • Poziom 43  
    wacek.wacek napisał:
    Mam uszkodzony zasilacz do della.
    wacek.wacek napisał:
    Ale zasilacz sprawny
    Pomijając już powyższe - czytałeś posty Kolegów ? A zwłaszcza post 10 Kol. adversus ? To może być przydatna informacja...
  • Poziom 24  
    Chodził ale bardzo powoli na zasilaczu z hp. Zasilacz dela ma 4.62 ampera i daje 19.5 volta ale laptop go nie widzi bo ma uszkodzoną pamięć.
  • Poziom 24  
    Pytasz o zasilacz 35V i około 7A

W połowie postów piszesz że masz zasilacz della z uszkodzoną pamięcią 19V i chcesz podbić chociaż do 24V a następny twój post że chodzi ł na zasilaczu z HP ...

O co chodzi bo nie można się połapać czego Ty chcesz ?
  • Poziom 41  
    kortyleski napisał:
    o teraz poczytaj jaki jest prąd startu takiego silnika albo po prostu zmierz jego rezystancję i z niej wylicz dla 36V. Zasilacz impulsowy z nawet dwukrotnie przewymiarowaną mocą wyłączy się zanim siłownik drgnie.

Niekoniecznie. Ostatnio umarły mi akumulatory we wkrętarce, a że miałem pilną potrzebę wywiercenia kilku otworków to podłączyłem ją przewodami do zasilacza komputerowego... który w tym samym czasie zasilał mój komputer... Jeżeli nie włączyło się szybko pełnych obrotów wkrętarki to zasilacz pracował poprawnie, reszta komputera również. Więc zasilacze impulsowe umożliwiają pracę przy silnikach komutatorowych. inny przykład - kolega ma drukarkę #d którą teraz przerabia na frezarkę. Wrzeciono napędza silnik szczotkowy z wkrętarki, niestety na razie brak kontroli obrotów a tranzystory podają od razu pełne napięcie na silnik. Wszystko zasila zasilacz taki jak kolegi z postu 2, tylko 300W. Również nie ma on nic przeciwko zasilaniu silnika.

Oczywiście możliwość zadziałania zabezpieczenia przeciążeniowego zawsze jest, ale nie jest pewne że zawsze wystąpi. Dlatego lepiej sprawdzić jeżeli jest taka możliwość.
  • Poziom 27  
    Kolego @Kraniec_Internetów, to sobie podłącz siłownik elektryczny pod obciążeniem do takiego zasilacza, zwłaszcza jakiś chiński siłownik ;) to wtedy porozmawiamy.... wkrętarka ma sterowanie silnika przez PWM z elektroniki wbudowanej (co poprawia warunki i kulturę pracy) i sterowanej przyciskiem na wkrętarce, wrzeciono z CNC to też zupełnie inna kultura pracy. Ja przytoczyłem moje doświadczenia gdzie klient kupił sobie jakiś siłownik i zasilacz jak mu doradził ktoś „mondry” z Allegro do otwierania klapy w podłodze prowadzącej do piwnicy z winami. Taki bajer ala ukryte schody... ale niestety klapa była ciężka a siłownik kiepski, stąd problemy z zasilaczami. Autor pytał o rozwiązanie co polecamy więc naświetliłem przykład pokazujący że to nie najlepsze połączenie siłownika i zasilacza impulsowego, bo w takim zastosowaniu najlepiej spisuje się zasilacz z tradycyjnym transformatorem. Dla przykładu aby była jasna sprawa to nie spotkałem się z zasilaczem impulsowym we wszelkiej maści napędach do bram a to o czymś świadczy - nikt nie stosuje rozwiązania które jednak by potencjalnie mogło być bardzo awaryjne - dużo reklamacji. Tyle w temacie.
    A co tam sobie autor wykombinuje jego sprawa, pytał i dostał konkretną odpowiedź, nad resztą jego dywagacji szkoda się pochlać bo wg mnie to bezsensowne bicie piany.
  • Poziom 24  
    Dopiero jak zmontuje mechanikę tego urządzenia to ustale dokładnie parametry prądowe. Tam będzie mała siła użyta. Tylko mam linaka na 24v.
  • Poziom 27  
    wacek.wacek napisał:
    Tylko mam linaka na 24v.

A co kolega dokładnie ma na myśli ???
  • Poziom 36  
    Nice Vingo 24V ma zasilacz impulsowy.
    Ale do silników najlepsze są na transformatorze bo chwilowo może dać dużu prąd bez ograniczenia.
  • Poziom 24  
    Pisałem w innym temacie o siłowniku linak 4000N ale on ma podnosić schody które mają amortyzatory gazowe i jednym paluszkiem się je podnosi.