Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję zasilacza 35V i około 7A wydajności prądowej.

wacek.wacek 14 May 2019 22:47 699 21
  • Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Rezystor240 wrote:
    Rozwiń myśl, nie wiadomo o co chodzi.
    Widziałeś jak wygląda siłownik elektryczny? Bo skoro nie rozumiesz odpowiedzi i żądasz "rozwinięcia myśli" to chyba nie? Taki siłownik pracuje po podaniu napięcia - czas pracy zależny jest od samego siłownika (w tym jego długości) i zazwyczaj trwa mniej niż minutę.
    Czytając odpowiedź Autora ("Zasilanie siłownika elektrycznego do 10 razy dziennie") rozumieć więc można jako podanie nań napięcia do 10 razy dziennie, w tym każdy z cykli pracy nie będzie dłuższy niż minut ę (dwie, jeśłi ma wykonać ruch "w górę i w dół").
    Myślę, ze jest to wystarczająca odpowiedź., A teraz powiedz - jaki związek z tematem ma Twoje pytanie? Lub inaczej - Po co Ci informacja o ilości załączeń, czy jakakolwiek inna ? Do doboru zasilacza? Czy też może (a na to wychodzi); by zaistnieć w temacie i coś napisać?
    kortyleski
    Level 42  
    wacek.wacek wrote:
    Zasilanie siłownika elektrycznego do

Zapewne z silnikiem komutatorowym. To teraz poczytaj jaki jest prąd startu takiego silnika albo po prostu zmierz jego rezystancję i z niej wylicz dla 36V. Zasilacz impulsowy z nawet dwukrotnie przewymiarowaną mocą wyłączy się zanim siłownik drgnie. Celuj raczej w klasyczny transformator i mostek. Cudów tu nie potrzeba
    adversus
    Level 31  
    Kolego przerabiałem temat z zasilaczem impulsowym do siłownika i lipa, po tym jak się spaliła trzecia sztuka (zaczynałem od 100W, a ostatni miał 250W) był kupiony transformator odpowiedniej mocy, mostek prostowniczy i kondensator... teraz zasilacz działa już kolejny rok bez awaryjnie... Niestety silnik komutatorowy generuje przepięcia w czasie pracy czego nie lubią zwykłe tanie zasilacze impulsowe. Dlatego jak radzą koledzy idź w stronę rozwiązania z klasycznym transformatorem i prostownikiem a unikniesz kłopotów.
    ppc
    Level 16  
    Trzeba bylo dać diodę zaporowo równolegle z siłownikiem.
    adversus
    Level 31  
    ppc wrote:
    Trzeba bylo dać diodę zaporowo równolegle z siłownikiem.

Kolego, była i dioda, i kondensatory filtrujące, a nawet był transil i co ??? I nadal była lipa.... Silnik siłownika kręci w dwie strony, do tego długi (kilku metrowy przewód zasilający). Start to zawsze ciężki rozruch. Po zmianie zasilacza na klasyczny problemy zniknęły... więc po co było dalej kombinować z zabezpieczaniem kolejnego zasilacza impulsowego???
    398216 Usunięty
    Level 43  
    wacek.wacek wrote:
    Mam uszkodzony zasilacz do della.
    wacek.wacek wrote:
    Ale zasilacz sprawny
    Pomijając już powyższe - czytałeś posty Kolegów ? A zwłaszcza post 10 Kol. adversus ? To może być przydatna informacja...
    weryfany
    Level 26  
    Pytasz o zasilacz 35V i około 7A

W połowie postów piszesz że masz zasilacz della z uszkodzoną pamięcią 19V i chcesz podbić chociaż do 24V a następny twój post że chodzi ł na zasilaczu z HP ...

O co chodzi bo nie można się połapać czego Ty chcesz ?
    User removed account
    Level 1  
    adversus
    Level 31  
    Kolego @Kraniec_Internetów, to sobie podłącz siłownik elektryczny pod obciążeniem do takiego zasilacza, zwłaszcza jakiś chiński siłownik ;) to wtedy porozmawiamy.... wkrętarka ma sterowanie silnika przez PWM z elektroniki wbudowanej (co poprawia warunki i kulturę pracy) i sterowanej przyciskiem na wkrętarce, wrzeciono z CNC to też zupełnie inna kultura pracy. Ja przytoczyłem moje doświadczenia gdzie klient kupił sobie jakiś siłownik i zasilacz jak mu doradził ktoś „mondry” z Allegro do otwierania klapy w podłodze prowadzącej do piwnicy z winami. Taki bajer ala ukryte schody... ale niestety klapa była ciężka a siłownik kiepski, stąd problemy z zasilaczami. Autor pytał o rozwiązanie co polecamy więc naświetliłem przykład pokazujący że to nie najlepsze połączenie siłownika i zasilacza impulsowego, bo w takim zastosowaniu najlepiej spisuje się zasilacz z tradycyjnym transformatorem. Dla przykładu aby była jasna sprawa to nie spotkałem się z zasilaczem impulsowym we wszelkiej maści napędach do bram a to o czymś świadczy - nikt nie stosuje rozwiązania które jednak by potencjalnie mogło być bardzo awaryjne - dużo reklamacji. Tyle w temacie.
    A co tam sobie autor wykombinuje jego sprawa, pytał i dostał konkretną odpowiedź, nad resztą jego dywagacji szkoda się pochlać bo wg mnie to bezsensowne bicie piany.
    adversus
    Level 31  
    wacek.wacek wrote:
    Tylko mam linaka na 24v.

A co kolega dokładnie ma na myśli ???
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Nice Vingo 24V ma zasilacz impulsowy.
    Ale do silników najlepsze są na transformatorze bo chwilowo może dać dużu prąd bez ograniczenia.