Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się włącza ale nie wyświetla obrazu

14 Maj 2019 23:11 102 9
  • Poziom 3  
    Ogólnie spaliłem zasilacz i wymieniłem go na nowy. Wiatraki się kręcą i nic poza tym. Nie wiem w czym jest bo już resetowałem bios i wyciągałem wszystkie podzespoły i wkładałem je na nowo. Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Bardzo prawdopodobne, że wraz z zasilaczem uszkodziła się płyta główna. A z nią inne elementy. Nowa płyta pozwoli Ci na sprawdzenie pozostałych podzespołów. Powodzenia.
  • Poziom 3  
    Ogólnie płyta główna działa, bo jakby nie działa to inne podzespoły nie dawałyby oznak życia
  • Poziom 38  
    SAWIje napisał:
    Ogólnie płyta główna działa bo jakby nie działa to inne podzespoły nie dawałyby oznak życia

Czyżby to:
    SAWIje napisał:
    Wiatraki się kręcą

było wyznacznikiem sprawności płyty głównej? 😁
  • Poziom 3  
    Nie, ale myślę że baterię płyty głównej szlak trafił ponieważ komputer ma już 9 lat a wziąłem się za niego rok po zepsuciu
  • Poziom 16  
    Płyta główna bez baterii BIOS powinna się uruchomić "normalnie", jedyny mankament korzystania z komputera bez bateryjki to to, że przy każdym wyłączeniu PC tracisz ustawienia CMOS.
  • Poziom 3  
    kaseciak22 napisał:
    Płyta główna bez baterii BIOS powinna się uruchomić "normalnie", jedyny mankament korzystania z komputera bez bateryjki to to, że przy każdym wyłączeniu PC tracisz ustawienia CMOS.

Rozumiem
    Mam pytanie czy to co jest widoczne na zdjęciu może odpowiadać za spalona płytę główną
  • Moderator - Komputery Serwis
    Żółte zabarwienie w okolicy MOSFET raczej nie ma nic do rzeczy.
    Jaki to model płyty, procesora?
    Czy płyta ma podłączony głośniczek? Czy wydaje on jakieś dźwięki? Czy po wyjęciu wszystkich kości RAM są wydawane jakieś dźwięki? Jaki model zasilacza był zamontowany, jaki model zasilacza jest obecnie zamontowany?
  • Poziom 3  
    dt1 napisał:
    Żółte zabarwienie w okolicy MOSFET raczej nie ma nic do rzeczy.
    Jaki to model płyty, procesora?
    Czy płyta ma podłączony głośniczek? Czy wydaje on jakieś dźwięki? Czy po wyjęciu wszystkich kości RAM są wydawane jakieś dźwięki? Jaki model zasilacza był zamontowany, jaki model zasilacza jest obecnie zamontowany?

Płyta główna to P5QPL-AM LGA775 nie ma podłączonego głośniczka, nie pamiętam jaki był stary zasilacz bo nowy to chieftec 400 W
  • Moderator - Komputery Serwis
    Podłącz głośniczek i sprawdź, czy i ewentualnie jakie dźwięki dochodzą z niego po włączeniu komputera.

Komputer się włącza ale nie wyświetla obrazu

Obydwa zasilania do płyty podłączone? Czyli główna wiązka 24 pin oraz zasilanie procesora 4 pin?