Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer się włącza ale nie wyświetla obrazu

SAWIje 14 May 2019 23:11 249 9
    SAWIje
    Level 4  
    Ogólnie spaliłem zasilacz i wymieniłem go na nowy. Wiatraki się kręcą i nic poza tym. Nie wiem w czym jest bo już resetowałem bios i wyciągałem wszystkie podzespoły i wkładałem je na nowo. Z góry dzięki za pomoc.
    lukas.krych
    Level 12  
    Witam.
    Bardzo prawdopodobne, że wraz z zasilaczem uszkodziła się płyta główna. A z nią inne elementy. Nowa płyta pozwoli Ci na sprawdzenie pozostałych podzespołów. Powodzenia.
    SAWIje
    Level 4  
    Ogólnie płyta główna działa, bo jakby nie działa to inne podzespoły nie dawałyby oznak życia
    Adam-T
    Level 39  
    SAWIje wrote:
    Ogólnie płyta główna działa bo jakby nie działa to inne podzespoły nie dawałyby oznak życia

Czyżby to:
    SAWIje wrote:
    Wiatraki się kręcą

było wyznacznikiem sprawności płyty głównej? 😁
    SAWIje
    Level 4  
    Nie, ale myślę że baterię płyty głównej szlak trafił ponieważ komputer ma już 9 lat a wziąłem się za niego rok po zepsuciu
    User removed account
    Level 1  
    SAWIje
    Level 4  
    kaseciak22 wrote:
    Płyta główna bez baterii BIOS powinna się uruchomić "normalnie", jedyny mankament korzystania z komputera bez bateryjki to to, że przy każdym wyłączeniu PC tracisz ustawienia CMOS.

Rozumiem
    Mam pytanie czy to co jest widoczne na zdjęciu może odpowiadać za spalona płytę główną
    dt1
    Admin of Computers group
    Żółte zabarwienie w okolicy MOSFET raczej nie ma nic do rzeczy.
    Jaki to model płyty, procesora?
    Czy płyta ma podłączony głośniczek? Czy wydaje on jakieś dźwięki? Czy po wyjęciu wszystkich kości RAM są wydawane jakieś dźwięki? Jaki model zasilacza był zamontowany, jaki model zasilacza jest obecnie zamontowany?
    SAWIje
    Level 4  
    dt1 wrote:
    Żółte zabarwienie w okolicy MOSFET raczej nie ma nic do rzeczy.
    Jaki to model płyty, procesora?
    Czy płyta ma podłączony głośniczek? Czy wydaje on jakieś dźwięki? Czy po wyjęciu wszystkich kości RAM są wydawane jakieś dźwięki? Jaki model zasilacza był zamontowany, jaki model zasilacza jest obecnie zamontowany?

Płyta główna to P5QPL-AM LGA775 nie ma podłączonego głośniczka, nie pamiętam jaki był stary zasilacz bo nowy to chieftec 400 W