Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mrugające wyłączone ledy lampki

14 Maj 2019 23:21 186 12
  • Poziom 3  
    Witam, proszę o poradę. W łazience po wyłączeniu lampki led nad lustrem, zaczyna się dyskoteka. Co mogę w gniazdku zmienić we włączniku klawiszowym światła lub układzie lampki żeby tego problemu nie było. Gdzieś kiedyś słyszałem że jak odetne podświetlenie diodowe nocne w gniazdku to pomoże, ale nie wiem ile w tym prawdy.
  • Poziom 33  
    Podświetlenie nocne zamyka obwód a oświetlenie LED jest dość czułe, więc ten niewielki prąd wystarcza aby była "dyskoteka". Pozbycie się podświetlenia nocnego powinno rozwiązać problem.

Możesz jeszcze sprawdzić czy wstawienie równolegle z LED kondensatora dużej pojemności nie rozwiąże problemu. Poszukaj na forum - było.
  • Poziom 37  
    Spróbuj zamienić miejscami przewody zasilające lampkę jeśli nie ma przewodu trzeciego. W łazience bywa wilgotny tynk i zamyka obwód tak jak w próbniku neonowym po dotknięciu palcem.
  • Poziom 25  
    xrsxrs napisał:
    Co mogę w gniazdku zmienić
    Zatrudnić elektryka.
  • Specjalista elektryk
    Preskaler napisał:
    Spróbuj zamienić miejscami przewody zasilające lampkę jeśli nie ma przewodu trzeciego. W łazience bywa wilgotny tynk i zamyka obwód tak jak w próbniku neonowym po dotknięciu palcem.

Jeżeli wilgotny tynk "zamyka obwód" to nie świadczy to dobrze o stanie instalacji i bynajmniej zamiana przewodów nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem.
  • Poziom 32  
    xrsxrs napisał:
    ...Gdzieś kiedyś słyszałem że jak odetne podświetlenie diodowe nocne w gniazdku to pomoże, ale nie wiem ile w tym prawdy.
    W gniazdku, jak w gniazdku, ale jeżeli wyłącznik przy drzwiach do łazienki ma podświetlenie, to obowiązkowo należy z wyłącznika usunąć i sprawdzić, czy faktycznie jest faza przerywana na wyłączniku.
  • Poziom 34  
    Zutket, jeżeli żarówka jest dobrej jakości, to nie trzeba usuwać podświetlenia, jeżeli występuje mruganie założyć kondensator równolegle do żarówki, podświetlanie zostawić.
  • Poziom 3  
    ok a w którym miejscu sie to zakłada,bo jestem zielony w temacie :-)
  • Poziom 34  
    xrsxrs, patrz post #8, czytaj ze zrozumieniem.
  • Poziom 3  
    ok i taki kondensator łączę z plusem i minusem i dalej kabel do lampki?